YOG 2018 - hokej na trawie: Polki na remis

• Data publikacji: 07.10.2018, 23:15

Remisem rozpoczęły zmagania na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich nasze laskarki. W meczu z Meksykankami padł remis 1:1.

Pierwszą bramkę zdobyła dopiero w siódmej minucie Dayana Cuevas. Wyrównanie w 17. minucie dała Julia Balcerzak i, jak się później okazało, gol kapitan naszej reprezentacji był ostatnim w tym meczu. W całym meczu Polki oddały czternaście strzałów, jednak tylko trzy wymagały interwencji meksykańskiej bramkarki, z czego jedna, ta ostatnia, była, na nasze szczęście, nieudana.

W rozegranych wcześniej meczach grupy B, w której grają też Polki, Australia pokonała Zimbabwe, 10:0, a Chinki wygrały z Namibijkami 8:0. W poniedziałek Biało-Czerwone zmierzą się z Zimababwe i jest to szansa na odbicie sobie niepowodzenia w meczu z Meksykankami.

W grupie A nie było niespodzianek - Hinduski zwycięzyły 4:2 z Austriaczka, reprezentantki RPA 4:3 z Urugwajkami, a gospodynie rozgromiły drużynę z Vanuatu 21:0.