YOG 2018 - szermierka: słaby start Magdaleny Ławskiej

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.10.2018, 23:48

Magdalena Ławska odpadła w 1/8 finału turnieju florecistek, które zainaugurowały zmagania szermierzy na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.

Do rywalizacji przystąpiło 14 florecistek, które w pierwszej fazie podzielono na dwie grupy. Magdalena Ławska w swoje spisała się słabo. Wygrała tylko jeden pojedynek z egzotyczną rywalką z Togo i sklasyfikowana została na szóstej pozycji. W 1/8 finału trafiła na Wenezuelkę Anabellę Acurero Gonzależ. W pierwszej części walki Polka jeszcze prowadziła, nawet dwoma trafieniami, ale z minuty na minutę słabła i ostatecznie przegrała 9:15. W efekcie zajęła 12. miejsce w klasyfikacji końcowej igrzysk.

Pogromczyni Ławskiej musiała zadowolić się czwartym miejscem. W półfinale przegrała z Japonką Yuką Ueno, a w meczu o brąz musiała uznać wyższość Amerykanki May Tieu. W wielkim finale Yuka Ueno pokonała Włoszkę Martinę Favaretto, która wydawała się być faworytką tego pojedynku.

Bez udziału Polaków rozegrano także turniej szablistów. Wygrał go Węgier Krisztian Rabb, pokonując w finale Koreańczyka Jun Hyun. Brąz dla Egipcjanina Mazena Elaraby, który pokonał Amerykanina Roberta Vidovszky 15:10.