YOG 2018 - hokej na trawie: Polacy rozpoczynają od zwycięstwa

• Data publikacji: 07.10.2018, 18:45

Udany początek młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires zanotowali polscy laskarze. Mistrzowie Europy juniorów młodszych w odmianie pięcioosobowej wygrali w meczu otwarcia z Meksykanami 6:3.

Pierwszą bramkę zdobył dopiero w piątej minucie Tomasz Bembenek - kapitan naszej drużyny wykorzystał okazję, jaką była karna zagrywka. Dwie minuty później wyrównujące trafienie zanotował Luis Villegas, jednak jeszcze przed końcem pierwszej połowy, w 10. minucie prowadzenie naszej drużynie przywrócił Korneliusz Nitka. W 12. minucie podwyższył je młodszy z braci Bembenków, Eryk, a w 14. Dawid Zabłocki. W 16. minucie stratę zmniejszył Jorge Estrada, jednak już minutę później Gracjan Jarzyński wpisał się na listę strzelców, a w 18. minucie drugie trafienie zanotował Nitka. Wynik meczu na 6:3 dla naszej drużyny ustalił Alexander Palma.

W polskiej grupie rozegrano jeszcze dwa spotkania. W rozegranym zaraz po spotkaniu Biało-Czerwonych starciu Malezyjczycy rozgromili reprezentację Vanuatu 14:0, w ostatnim pojedynku natomiast gospodarze pokonali 6:2 Zambijczyków, którzy jutro staną naprzeciw naszych zawodników.

Rozpoczęto także rywalizację w grupie B. Australijczycy zwyciężyli spotkanie z Kenijczykami 7:0, Hindusi pokonali sąsiadów z Bangladeszu 10:0, a Austriacy po zaciętym spotkaniu wygrali 3:2 z Kanadyjczykami.

Polska-Meksyk 6:3

Malezja-Vanuatu 14:0