ATP - Pekin: triumf Kubota i Melo!

• Data publikacji: 07.10.2018, 11:59

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej ATP w Pekinie! W finale polsko-brazylijska para pokonała Olivera Maracha i Mate Pavica 6-1, 6-4.

Pierwszy set od początku do końca toczył się pod dyktando Kubota i Melo. Polak i Brazylijczyk kapitanie spisywali się w gemach przy własnym serwisie oraz skutecznie przełamywali swoich rywali. W efekcie pierwszy set został zapisany na konto pary polsko-brazylijskiej 6-1.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Przez pierwsze sześć gemów żadna para nie wygrała własnego gema serwisowego (3-3). W kolejnym gemie Kubot i Melo przełamali swoich rywali, a następnie podwyższyli wynik na 5-3. Marach i Pavic zmniejszyli straty na 4-5, ale kolejny gem padł łupem Polaka i Brazylijczyka, przez co zwyciężyli w drugim secie 6-4 i zostali zwycięzcami całej imprezy!

Finał debla turnieju ATP w Pekinie:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Oliver Marach/Mate Pavic (Austria/Australia) 6-4, 6-1