ATP Pekin: Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w finale

• Data publikacji: 06.10.2018, 11:20

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale turnieju rozgrywanego w Pekinie pokonali rozstawionych z "3" Juana-Sebastiana Cabala i Roberta Faraha 6:4 1:6 10:6. Była to trzecia wygrana z rzędu w super tiebreak'u w tym turnieju.

Para Kolumbijska, z którą dzisiaj zmierzyli się Kubot i Melo to tegoroczni finaliści US Open. W pierwszym secie oglądaliśmy bardzo wyrównaną grę. Serwujący byli w dobrej dyspozycji czego efektem było tylko jedno przełamanie. Na szczęście dla polskich kibiców to Łukasz Kubot i Marcelo Melo przełamali rywali w czwartym gemie. Jeszcze pod koniec pierwszej partii zrobiło się trochę bardziej nerwowo bo przy serwisie Polaka rywale z Kolumbii mieli dwie szanse na przełamanie powrotne i przedłużenie szans na wygranie seta. Koniec końców Polsko-Brazylijska para obroniła dwa break pointy i wygrała pierwszą odsłonę 6:4.

Drugi set był zupełnie inny od pierwszego. Gra toczyła się pod dyktando Faraha i Cabala, którzy dwukrotnie przełamywali Polaka i Brazylijczyka. Set trwał zaledwie 27 minut i skończył się bardzo pewną wygraną duetu Kolumbijskiego 6:1. Tak więc po raz trzeci z rzędu w tym turnieju Kubot i Melo musieli zagrać super tiebreak'a. Również po raz kolejny okazał się on szczęśliwy dla naszego rodaka. Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali tę rozgrywkę 10:6 i zameldowali się w wielkim finale, w którym zmierzą się z lepszym deblem z pary: Marach O./Pavic M. [1] - Dodig I. / Mektic N. [4]

Półfinał, ATP Pekin

Łukasz Kubot/Marcelo Melo [2] - Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah [3] 6:4 1:6 10:6