ATP - Pekin: trzy obronione piłki meczowe i półfinał Kubota!

• Data publikacji: 05.10.2018, 14:53

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w ćwierćfinale turnieju ATP w Pekinie Hindusa Rohana Bopannę i Francuza Eduarda Rogera-Vasselin w trzech setach. Zwycięstwo rodziło się, jednak w bólach, ponieważ w super tie-breaku Polak i Brazylijczyk obronili trzy piłki meczowe.

Pierwszego seta lepiej otworzyli Hindus i Francuz, którzy przełamali polsko-brazylijski debel i prowadzili 3-1 oraz 4-2. Kubot i Melo pomimo wielu szans na wyrównanie ostatecznie przegrali pierwszą partię 4-6.

W drugim secie przez dziewięć pierwszych gemów mieliśmy przełamania. Przy stanie 5-4 Polak i Brazylijczyk wygrali swojego gema serwisowego, czym zapewnili sobie zwycięstwo w drugim secie 6-4.

Super tie-break był bardzo wyrównany. Po czternastu rozegranych punktach mieliśmy remis 7-7. Kolejne dwa punkty z rzędu zdobyli Bopanna i Roger-Vasselin, którzy mieli tym samym dwie piłki meczowe. Na szczęście Kubot i Melo wyrównali na 9-9, ale po chwili trzecią szansę na skończenie meczu miała para hindusko-francuska. Polak i Brazylijczyk i tym razem wyszli z opresji, wyrównali na 10-10, a następnie zdobyli dwa kolejne punkty zapewniając sobie awans do półfinału!

Ćwierćfinał debla turnieju ATP w Pekinie:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Rohan Bopanna/Eduard Roger-Vasselin (Indie/Francja) 4-6, 6-4, 12-10