WTA - Pekin: półfinał nie dla Rosolskiej

• Data publikacji: 04.10.2018, 13:38

Alicja Rosolska i Abigail Spears przegrały w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie. Pogromczyniami polsko-amerykańskiej pary były Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Chinka Yifan Xu, które wygrały w dwóch setach.

W mecz lepiej wszedł debel kanadyjsko-chiński, który objął prowadzenie 4-1. Rosolska i Spears zdołały ugrać jeszcze jednego gema, ale to i tak było za mało na świetnie grające Dabrowski i Xu, przez to polsko-amerykańska para przegrała pierwszego seta 2-6.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Przez dziesięć gemach mieliśmy remis 5-5. Niestety w kolejnym gemie Kanadyjka i Chinka przełamały Rosolską i Spears, a następnie "postawiły kropkę nad i" wygrywając drugiego seta 7-5.

Ćwierćfinał debla WTA w Pekinie:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Gabriela Dabrowski/Yifan Xu (Kanada/Chiny) 2-6, 5-7