LGP Klingenthal: finał Grand Prix odwołany z powodu wiatru

• Data publikacji: 03.10.2018, 18:25

Silny wiatr pokrzyżował plany rozegrania obu finałów Letniego Grand Prix. Przed południem szansy na oddanie ostatnich skoków w sezonie letnim zostały pozbawione panie, zaś po południu szczęście nie mieli również panowie.

Panie po raz pierwszy w przypadku LGP musiały się zmierzyć z problemem odwołania konkursu z powodu złych warunków atmosferycznych. Tym samym w środowe południe po raz kolejny triumfatorką cyklu stała się Sara Takanashi z dorobkiem 460 punktów. Za nią w klasyfikacji generalnej uplasowała się Ema Klinec (265 pkt.), zaś trzecia była złota medalistka olimpijska z Pjongczangu, Norweżka Maren Lundby (260 pkt.). Jedyna uwzględniona w klasyfikacji Polka, Kinga Rajda, była 46.

Wśród panów triumfatorem został Jewgienij Klimow, który tytuł zapewnił sobie już w miniony weekend zdobywając 555 punktów. Drugie miejsce zajął Karl Geiger z dorobkiem 416 punktów. Na trzecim miejscu pojawiło się pierwsze polskie nazwisko -  Piotr Żyła stanął na najniższym stopniu podium dzięki łącznej liczbie 382 punktów. Tuż za nim plasował się Kamil Stoch (376 punktów), ósme miejsce przypadło Dawidowi Kubackiemu (257 punktów), zaś dziewiąte Stefanowi Huli (197 punków).