ATP - Pekin: trudny początek Kubota i Melo

• Data publikacji: 02.10.2018, 16:48

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali w pierwszej rundzie turnieju w Pekinie z parą gospodarzy Mao-Xin Gong/Ze Zhang 6-4, 4-6 10-7.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Przez pierwsze dziewięć gemów żadna z par nie utrzymała swojego serwisu i przez to Kubot i Melo serwowali na seta. Na szczęście udało się utrzymać serwis polsko-brazylijskiej parze w kluczowym momencie pierwszej partii, którą wygrali 6-4.

Drugą partię lepiej rozpoczęli Chińczycy, którzy prowadzili 4-1. Polak i Brazylijczyk zmniejszyli straty na 4-5 i serwowali po wyrównanie, ale ich rywale odebrali im w tym momencie serwis i dzięki temu wygrali drugiego seta 6-4.

Tie-break był wyrównany, ale polsko-brazylijska para na początku zdobyła dwa punkty przewagi, które utrzymywała przez dłuższy czas (5-3), (6-4). Chińczycy dogonili Kubota i Melo i wyrównali na 7-7, ale kolejne trzy punkty należały do Polaka i Brazylijczyka, którzy tym samym zapewnili sobie awans do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla ATP w Pekinie:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Mao-Xin Gong/Ze Zhang (Chiny) 6-4, 4-6, 10-7