WTA - Pekin: wymęczony ćwierćfinał Rosolskiej!

• Data publikacji: 02.10.2018, 16:24

Alicja Rosolska wespół z Abigail Spears awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie. W drugiej rundzie polsko-amerykański debel po bardzo ciężkim meczu i obronie czterech piłek meczowych pokonał Rumunki Monicę Niculescu i Mihaelę Buzarnescu 4-6, 6-4, 11-9.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły Rosolska i Spears, które prowadziły 3-1, jednak Rumunki zdołały odrobić stratę i wyrównały stan seta na 3-3. Kolejne dwa gemy również padły łupem Niculescu i Buzarnescu, które tym samym objęły prowadzenie 5-3. Polka i Amerykanka wygrały kolejnego gema, ale po chwili Rumunki zwyciężyły w pierwszym secie 6-4.

Rumuński debel również dobrze rozpoczął drugą partię od prowadzenie 3-1, ale tym razem to Rosolska i Spears odrobiły straty i wyrównały na 3-3. Ostatecznie przy stanie 5-4 dla polsko-amerykańskiej pary Rumunki zostały przełamane, przez co Polka i Amerykanka wygrały drugiego seta 6-4 i doprowadziły do tie-breaka.

Tie-break od początku lepiej układał się dla Niculescu i Buzarnescu, które od początku zyskały cztery punkty przewagi prowadząc 6-2 oraz 7-3. Przy stanie 9-5 Rumunki miały aż cztery piłki meczowe, ale Rosolska i Spears wyszły z bardzo trudnej sytuacji, wygrały kolejne sześć punktów i ostatecznie triumfowały 11-9. W ćwierćfinale rywalkami Polki i Amerykanki będą Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Chinka Yifan Xu.

Druga runda debla WTA w Pekinie:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Monica Niculescu/Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 4-6, 6-4, 11-9