Siatkówka plażowa – Qinzhou Open: Polki nadal w grze

• Data publikacji: 01.10.2018, 19:32

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz pomyślnie przebrnęły fazę grupową trzygwiazdkowego turnieju cyklu World Tour w chińskim Qinzhou. Momentami było jednak nerwowo, a awans wyszarpały sobie dopiero po tie-breaku.

W pierwszym meczu Wachowicz i Gruszczyńska zmierzyły się z brazylijską parą Maria Clara/Elize Maia. Choć nieznacznie i po zaciętej grze, ale to Canarinhas okazały się lepsze w obu partiach, dzięki czemu zakończyli spotkanie po 40 minutach gry, wygrywając 2:0 (22:20, 21:18).

Po porażce w pierwszym meczu Polki stanęły pod ścianą. Aby awansować, musiały pokonać Yukako Suzuki i Kaho Sakaguchi z Japonii. Choć pierwszy set wygrały pewnie, w drugim doprowadziły do nerwowej końcówki i przegrały w grze na przewagi. O zwycięstwie i awansie zadecydował tie-break. W nim Gruszczyńska i Wachowicz wygrały 15:12. Awansowały dzięki temu do 1/16 finału.