MŚ: mecz o trzecie miejsce Serbia - USA [ZAPIS]

• Data publikacji: 30.09.2018, 15:58

30.09.2018 - ta data może przejść do historii polskiego sportu. O godzinie 21:15 polska reprezentacja siatkarzy, podobnie jak cztery lata temu zagra o mistrzostwo świata z Brazylią. Przed daniem głównym dzisiejszego dnia będziemy mieli przedsmak w postaci meczu o trzecie miejsce, w którym Amerykanie zmierzą się z Serbami. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji z tego pojedynku!

Serbia 1 - 3 USA (25-23, 17-25, 30-32, 19-25)

Relacja na żywo

To już wszystko w tej relacji! O 20:45 zapraszamy na relację LIVE z meczu Polska - Brazylia!

(19-25) Luburić psuje zagrywkę i Stany Zjednoczone zdobywają brązowy medal Mistrzostw Świata!

(18-24) Atak Andersona daje pierwszą piłkę meczową!

(15-22) Christenson serwuje asa! Tylko trzech punktów brakuje im do zwycięstwa!

(12-17) Ivović atakuje w aut, a to znaczy, że Amerykanie mają już pięć punktów przewagi i są coraz bliżej wygranej.

(11-14) One man show, czyli Anderson po raz kolejny w ataku i na zagrywce!

(11-12) Petrić nie dał rady przebić się przez blok Russella, Holta i Christensona!

(10-9) Tym razem Russell ze skrzydła - jednak nieskutecznie. Widać ogromne zmęczenie u tego zawodnika.

(5-7) Russell po raz kolejny z pipe'a tuż za plecami Holta.

(1-4) Amerykanie zdecydowanie lepiej zaczęli tego seta. Smith skończył sytuacyjną piłkę na środku siatki przy podwójnym boku.

(30-32) Anderson serwuje potężny cios, po czym zdobywa punkt z ataku, co dało wygraną w secie!

(29-30) Kolejny setball dla USA po ataku Russella.

(26-27) Maxwell Holt w takim momencie popisuje się asem serwisowym!

(25-25) Petrić zablokowany przez Christensona!

(24-24) Z sytuacyjnej piłki kończy Anderson i przedłuża walkę w tym secie.

(24-23) Serbowie blokują środkowego Smitha i mają piłkę setową!

(22-23) Russell po raz kolejny skutecznie w ataku! Prowadzenie zmienia się, jak w kalejdoskopie!

(20-19) Podraścianin zaserwował asa serwisowego, który oznacza ponowne prowadzenie Serbów!

(16-17) As serwisowy idealnie w linię Russella!

(16-15) Petrić przebił się na drugą stronę, mimo potrójnego bloku. Tym samym Serbowie wyszli na prowadzenie!

(12-15) Skuteczny potrójny serbski blok na atakującym Amerykanów.

(11-14) Dwa asy serwisowe Andersona - piłka spadła najpierw przed Petriciem, a następnie Ivoviciem!

(9-11) Świetny serwis Ivovicia utrudnił przyjęcie Amerykanom, a potem świetnie obronił piłkę na dziewiątym metrze! Punkt jednak powędrował na konto USA za sprawą skutecznego ataku Russella.

(9-10) Serbia odrobiła znaczną część strat i trener USA poprosił o czas.

(6-10) Anderson pomylił się w ataku. Atanasijević został zmieniony przez Luburicia, a Kovacević przez Petricia.

(5-8) Anderson skończył atak na podwójnym bloku i zaprosił obie drużyny na przerwę techniczną.

(5-7) Kolejny blok Smitha na Atanasijeviciu!

(4-4) Sander i Smith blokują Atanasijevicia!

(4-2) Russell zatrzymany blokiem przez Podraścianina.

(2-2) Trzecią partię rozpoczęła seria popsutych zagrywek.

(17-25) Kovacević psuje zagrywkę i kończy drugiego seta.

(15-24) Błąd Podraścianina daje Amerykanom piłkę setową.

(14-20) Luburić świetnie zakończył długą wymianę ciosów pełną pasywnych bloków i obron.

(10-18) Holt serwuje prawdziwą bombę prosto w Petricia, a ten nie potrafił utrzymać piłki w boisku.

(9-16) Mimo, że Amerykanie minęli się z piłką i nie przebili jej na drugą stronę, to i tak oni otrzymali ten punkt - Podraścianin dotknął siatki.

(7-13) W kolejnej akcji Serb został zatrzymany pojedynczym blokiem przez Andersona!

(7-12) Petrić myli się w ataku, uderzając w aut, przez co Amerykanie odskakują na pięć punktów.

(6-9) Russell nie zawiódł i skończy atak z pipe'a.

(5-8) David Smith blokuje Srećko Lisinacia w ataku ze środka!

(5-5) Srećko Lisinać wykorzystuje błąd Amerykanów i kończy przechodzącą piłkę.

(3-4) David Smith świetnie kończy atak ze środka.

(1-1) Anderson uderzył piłkę w aut. Challange to potwierdził.

(25-23) Aleksandar Atanasijevic kończy pierwszego seta skutecznym atakiem z prawego skrzydła! Serbowie prowadzą z Amerykanami 1-0!

(24-22) Skuteczny atak Atanasijevica z lewego skrzydła i to daje jego zespołowi dwie piłki setowe!

(23-21) Prosty błąd Christensona na zagrywce i Serbom brakuje już tylko dwóch punktów do wygrania pierwszej partii!

(21-19) Kolejny raz Serbowie zyskują dwa punkty przewagi nad Amerykanami. Kolejnym świetnym atakiem popisał się Atanasijevic.

(19-19) Dobry fragment gry Amerykanów, którzy świetnie wykorzystują serbski blok, a na środku znakomicie spisuje się Maxwell Holt.

(19-16) Fantastycznie w bloku pracują Serbowie! Kolejny punkt zdobyty tym elementem i tym samym utrzymują trzy punkty przewagi.

(17-14) Nieudana wystawa Christensona i błąd przekroczenia linii trzeciego metra przez Sandera i Serbowie prowadzą już trzema punktami.

(16-14) Na drugiej przerwie technicznej Serbowie utrzymali przewagę nad Amerykanami.

(15-13) Kapitalnie na kontrze spisuje się Atanasijevic! Teraz wykorzystał wysoki blok Amerykanów i skutecznie go obił.

(12-10) Serbowie dzięki znakomicie postawionemu blokowi po raz kolejny zdobywają dwa punkty przewagi!

(10-10) Skuteczna kontra Amerykanów. Sander sprytnie obił ręce Serbów i tym samym doprowadził do remisu.

(8-6) Skutecznie w ataku w szeregach Serbów spisuje się Aleksandar Atanasijevic, ale u Amerykanów równie dobrze spisuje się David Smith. Na pierwszej przerwie technicznej to jednak Serbowie prowadzą dwoma punktami.

(2-2) Wyrównany początek. Obydwa zespoły są bardzo skupione na swojej grze i starają się unikać prostych błędów.

Jesteśmy już po hymnach państwowych. Amerykanie zaczynają w składzie: Anderson, Sander, Russell, Christenson, Holt, McDonell, Shoji, a Serbowie: Atanasijevic, Petric, Ivovic, Jovovic, Podrascanin, Lisinac, Rosic

Przypomnijmy, że obydwie reprezentacje spotkały się już ze sobą w pierwszym meczu tegorocznych mistrzostw świata. Wówczas lepsi po tie-breaku okazali się Amerykanie. Czy dzisiaj będzie podobnie?

Witamy w naszej relacji z meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata 2018! W nim spotkają się Serbowie, którzy wczoraj przegrali 3-0 z Brazylią oraz Amerykanie, którzy po tie-breaku nie sprostali naszej reprezentacji.

Naszą relację rozpoczniemy około 16:50.