LPK Klingenthal: Aleksander Zniszczoł najlepszy w finale sezonu

• Data publikacji: 30.09.2018, 12:56

Aleksander Zniszczoł wygrał ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu letniego Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostały w niemieckim Klingenthal. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli dzisiaj także Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała.

Aleksander Zniszczoł oddał w niedzielę dwa bardzo dobre skoki na odległość 134 i 136 metrów. Rezultat ten pozwolił Polakowi na pierwszy tego lata trium w konkursie i dał mu przewagę 1,9 pkt nad drugim Austriakiem Ulrichem Wohlgenanntem (135 i 136 m). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy - Andreas Wank (132,5 i 131,5 m). Niewiele, bo 2,7 pkt do podium zabrakło Przemysławowi Kantyce, który ostatecznie zajął piąte miejsce.

W drugiej serii zaprezentowali się jeszcze Paweł Wąsek, który po skokach na 120,5 i 132 m zajął 18. miejsce oraz Andrzej Stękała (120 i 130 m) sklasyfikowany na 20. lokacie. Na pierwszej serii zawody zakończyli 44. Tomasz Pilch i 45. Klemens Murańka, którzy lądowali na linii wyznaczającej 112,5 m.

Dzisiejsze zawody były ostatnimi z cyklu letniego Pucharu Kontynentalnego 2018. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej już w tamtym tygodniu został nieobecny w Klingenthal Austriak Philipp Aschenwald (814 pkt), który wyprzedził Słoweńca Zaka Mogela (513 pkt) i Szwajcara Kiliana Peiera (448 pkt). Tuż za podium sezon zakończył dzisiejszy zwycięzca - Aleksander Zniszczoł (410 pkt).