WTA - Pekin: Rosolska w drugiej rundzie

• Data publikacji: 30.09.2018, 09:34

Alicja Rosolska i Abigail Spears awansowały do drugiej rundy turnieju WTA w Pekinie. Dzisiaj Polka i Amerykanka pokonały Australijkę Monique Adamczak i Brytyjkę Heather Watson w trzech setach.

Mecz znakomicie otworzyła polsko-amerykańska para, która szybko objęła prowadzenie 3-0. Adamczak i Watson niebezpiecznie zmniejszyły stratę i przegrywały tylko 4-5, ale kolejny gem padł łupem Rosolskiej i Spears, które tym samym wygrały w pierwszej partii 6-4.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Australijka i Brytyjka, które przełamały polsko-amerykańską parę i prowadziły 3-1. Rosolska i Spears odrobiły jednak straty i doprowadziły do remisu 4-4, ale już w kolejnym gemie ponownie Adamczak i Watson odebrały im serwis, a następnie para australijsko-brytyjska zakończyła seta wygraniem swojego gema serwisowego.

Tie-break lepiej rozpoczął się dla Adamczak i Watson. Duet australijsko-brytyjski wyszedł na prowadzenie 3-1, ale Rosolska i Spears odrobiły straty i wyrównały na 4-4. Po kolejnych sześciu rozegranych punktach mieliśmy remis 7-7. Od tego momentu Polka i Amerykanka nie straciły już żadnego punktu i awansowały do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla WTA w Pekinie:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Monique Adamczak/Heather Watson (Australia/Wielka Brytania) 6-4, 4-6, 10-7