Kajakarstwo górskie - MŚ: Michał Pasiut w finale K-1

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 29.09.2018, 21:30

Michał Pasiut awansował do finału K-1 na kajakarskich Mistrzostwach Świata na olimpijskim torze w Rio de Janeiro. Polak zajął w półfinale znakomite drugie i zaprezentuje się w niedzielnym wyścigu o złoto. Nie powiodło się niestety pozostałym naszym reprezentantom. Na fazie półfinałowej rywalizację zakończyli: Aleksandra Stach, Dariusz Popiela i Mateusz Polaczyk.

Michał Pasiut zajął bardzo dobrą drugą pozycję w półfinale konkurencji K-1 na Mistrzostwach Świata w Rio de Janeiro. Najmniej utytułowany z trzech naszych reprezentantów w walce o finał znakomicie pokonał trasę w Brazylii i mógł cieszyć się finału seniorskiej imprezy. Jest to kolejna doskonała wiadomość dla 27-latka, który kilka dni wcześniej mógł cieszyć się ze srebra w drużynie. Jego koledzy z zespołu niestety nie zdołali zakończyć rywalizacji w czołowej dziesiątce. Dariusz Popiela był 19. , a Mateusz Polaczyk sklasyfikowany został na 29. pozycji.

Do finału nie zakwalifikowała się niestety nasza jedyna reprezentantka wśród kanadyjkarek. Aleksandra Stach popełniła w półfinale aż trzy błędy i z sześciosekundową stratą uplasowała się ostatecznie na 24.pozycji. Młoda reprezentantka Polski może jednak zaliczyć swój udział w mistrzostwach do udanych. Przyjedzie bowiem do swojej ojczyzny ze złotem zdobytym w parze z Marcinem Pochwałą w mikście C-2.

Tuż po południu czasu polskiego poznaliśmy też pierwszych medalistów konkurencji indywidualnych brazylijskiego czempionatu. W zawodach K-1 mężczyzn dość niespodziewanie zwyciężył Niemiec Franz Anton. Zajmujący dopiero dziewiątą pozycję w światowym rankingu kanadyjkarz bezbłędnie pokonał trasę w Rio, wyprzedzając drugiego Brytyjczyka Ryana Westley’a. Podium uzupełnił bardziej utytułowany rodak zwycięzcy Sideris Tasiadis.

Duży krok w drodze po drugi w swojej karierze dublet wykonała tez dziś Jessica Fox. Australijka, która od początku sezonu dominuje zarówno w K-1, jak i C-1 okazała się dziś najlepsza w tej drugiej konkurencji. Zawodniczka z Antypodów nie miała najmniejszych problemów z najszybszym pokonaniem trasy, a drugą Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii pokonała o ponad dwie sekundy. Z brązowym medalem rywalizację zakończyła Niemka Ricarda Funk.