Koszykówka - MŚ kobiet: znamy półfinalistki!

• Data publikacji: 28.09.2018, 23:03

Poznaliśmy pary półfinałowe Mistrzostw Świata kobiet w koszykówce. O medale powalczą reprezentacje USA, Australii, Belgii i Hiszpanii.

W pierwszym meczu dnia Stany Zjednoczone gładko rozprawiły się z Nigerią. USA wygrały spotkanie aż 71:40. Taki wynik nie powinien szokować. Amerykanki były bowiem ogromnymi faworytkami tego meczu, a mimo to dały się zaskoczyć w pierwszej kwarcie, którą przegrały 9:17. Późniejsze fatalne kwarty Afrykanek (6 i 5 zdobytych punktów!) były kluczowe i to Stany Zjednoczone powalczą o medale. W głowach Amerykanek z pewnością są tylko te koloru złotego.

USA - Nigeria 71:40 (9:17, 18:6, 19:12; 25:5)

Kolejne spotkanie i kolejne miażdżące zwycięstwo faworytek. Australia pokonała Chiny aż 83:42. Australijki konsekwentnie budowały swoją przewagę, aż niemal podwoiły wynik Chinek i meldują się w półfinale.

Australia - Chiny 83:42 (24:7; 18:11; 19:16; 22:8)

W trzecim meczu dzisiejszego dnia również zabrakło wyrównanej walki. Tym razem jednak to faworyt przegrał. Belgijki pokonały Francuzki aż 86:65 i po raz pierwszy w historii zagrają o medale mistrzostw świata. Druga kwarta była kluczowa, to w niej Belgijki wypracowały aż 22 punktów przewagi i ze spokojem mogły dowieźć prowadzenie do końca meczu. Kraj z Beneluksu znowu jest autorem niespodzianki na tym turnieju, w ubiegłej fazie Belgia pokonała bowiem faworyzowane Hiszpanki.

Belgia - Francja 86:65 (20:17; 33:14; 14:17; 19:17)

Na zakończenie dnia gospodarze turnieju - Hiszpanii - pokonały Kanadyjki i awansowały do półfinałów. Wicemistrzynie świata jednak zaserwowały swoim kibicom niesamowite emocje, bowiem przez pierwsze trzy kwarty prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Wówczas Hiszpanki zdecydowały, że czas kończyć ten mecz i wygrały ostatnią ćwiartkę wynikiem 21:3! Kanadyjki przez najważniejsze dziesięć minut meczu były w stanie zdobyć tylko trzy punkty i w ten kompromitujący sposób żegnają się z Mistrzostwami Świata.

Kanada - Hiszpania 53:68 (16:13; 11:16; 23:18; 3:21)