MŚ w kolarstwie szosowym: Mikkel Bjerg znokautował rywali

• Data publikacji: 24.09.2018, 17:10

Duńczyk Mikkel Bjerg zdobył złoty medal mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas do lat 23. Filip Maciejuk zajął 22. miejsce.

Kolarze mieli do pokonania prawie 28 kilometrów po pagórkowatej trasie.

Tytułu bronił Mikkel Berg i to on wystartował jako ostatni. Duńczyk spisał się fenomenalnie i już na pierwszym pomiarze miał ponad 24 sekund przewagi. Na mecie powiększył on jeszcze przewagę i bezapelacyjnie okazał się najlepszym dzisiaj kolarzem. Drugie miejsce zajął Belg Brent Van Moer, który dość długo znajdował się na pozycji lidera. Ze świetnie dysponowanym Bergiem nie miał jednak szans. Brązowy medal wywalczył Matthias Norsgaad. Na pewno mocno zawiedziony będzie Edoardo Affini. Włoch, który świetnie spisywał się w tym roku w jeździe indywidualnej na czas (mistrzostwo Włoch i Europy w swojej kategorii wiekowej), zajął czwarte miejsce. Do medalu zabrakło mu osiem sekund. Filip Maciejuk zajął 22. miejsce i do zwycięzcy stracił minutę i 22 sekundy.