WTA - Wuhan: nieudany występ Rosolskiej

• Data publikacji: 24.09.2018, 13:26

Alicja Rosolska i Abigail Spears przegrały w pierwszej rundzie turnieju WTA w Wuhan. Pogromczyniami polsko-amerykańskiej pary okazały się Daria Gavrilova i Saisai Zheng.

Pierwszy set toczył się wyrównanie, ale w dziewiątym gemie australijsko-chiński debel przełamał Polkę i Amerykankę, a po chwili zakończył seta przy swoim serwisie 6-4.

Drugiego seta kapitalnie rozpoczęły Gavrilova i Zheng, które prowadziły 3-0. Rosolska i Spears odrobiły jednak straty i wyrównały na 4-4. Kolejne dwa gemy również padły łupem Polki i Amerykanki, które tym samym wygrały drugiego seta 6-4.

Super tie-break toczył się wyrównanie, ale od stanu 7-7 Rosolska i Spears nie zdołały wygrać żadnego punktu i odpadły z turnieju.

Pierwsza runda debla WTA w Wuhan:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Daria Gavrilova/Saisai Zheng (Australia/Chiny) 4-6, 6-4, 7-10