Mistrzostwa Świata: wygrana Polski i awans do kolejnej rundy!

• Data publikacji: 23.09.2018, 20:57

Po łatwym, trzysetowym spotkaniu Polacy wygrali z Serbami 3:0 i awansowali do trzeciej rundy mistrzostw świata!

Dziś przyszło Polakom rozegrać mecz o wszystko. Ostatni mecz z Serbami wygraliśmy w 2015 roku. Od tego czasu nie potrafiliśmy im się przeciwstawić. Patrząc na naszą grę w dwóch poprzednich spotkaniach, nie mogliśmy być pewni tak łatwego zwycięstwa.

Pojedynek rozpoczęliśmy dobrze – Kurek na zagrywce utrudniał przeciwnikom przyjęcie, dzięki czemu zbudowaliśmy przewagę (6:2). Artur Szalpuk poszedł w ślady swojego kolegi i zaprosił drużyny na przerwę techniczną (8:3). Potrójny blok po raz pierwszy zatrzymał Atanasijevica (9:6). Dużą rolę odgrywała zagrywka, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Polacy kontrolowali przebieg pierwszego seta, utrzymując 5-punktową przewagę (16:11). Jovović z Lisinacem zablokowali Kubiaka (17:13). Serbski środkowy był dla naszego zespołu nie do zatrzymania (21:15). Artur Szalpuk zakończył pierwszą partię, ustalając wynik 25:17.

Od drugiego seta zaczął grać Uros Kovacević, który zmienił Petrica. Początek to cztery punktowe bloki Polaków na Atanasijevicu i Lisinacu. Po nieudanej wystawie Drzyzgi, Kurek został zablokowany (11:8). Polacy dobrze radzili sobie z przyjęciem, przez co mogli swobodnie rozgrywać swoje akcje (16:10). Kontrolowali wynik drugiej partii i dokładali kolejne asy serwisowe (23:13). Po zepsutej zagrywce, Polska wygrała seta 25:16.

Na trzecią odsłonę spotkania Nikola Grbić desygnował drugą szóstkę. Polacy dalej grali swoje, nie bacząc na Serbów. Na środku efektywnymi atakami popisywał się Kuba Kochanowski, który dokładał cegiełki do punktów zdobywanych przez Szalpuka, Kurka i Kubiaka (10:3). Serbowie po raz pierwszy od dłuższego czasu zablokowali Kurka (13:7). Dzięki dobrej zagrywce i skutecznym atakom, Polacy prowadzili 19:10. Nowakowski świetnie zablokował pipe’a z Ivovicem i doprowadził do pierwszej piłki meczowej, a później zakończył cały mecz skutecznym atakiem na 25:14.

Polska - Serbia 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)

Kolejna runda rozegrana zostanie w Turynie. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy i rozegrają mecze w dniach 26-28 września. Dwa najlepsze zespoły zagrają w półfinałach.