WTA Tokio: półfinał debla nie dla Rosolskiej

• Data publikacji: 20.09.2018, 10:21

Alicja Rosolska w duecie z Amerykanką Abigail Spears zakończyły przygodę w Tokio na drugim meczu. W walce o półfinał zbyt mocna okazała się para kanadyjsko-chińska w składzie Gabriela Dabrowski i Yi-Fan Xu, która wygrała gładko 6:1, 6:4.

Ostatnie tygodnie współpracy Polki z Amerykanką ewidentnie nie układają się po ich myśli. Podczas wielkoszlemowego US Open nie przebrnęły nawet przez pierwszą rundę. Rosolska będzie jednak z radością wspominać turniej w Nowym Jorku ze względu na dotarcie do finału gry mieszanej.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od straty serwisu polsko-amerykańskiego debla. Była to pesymistyczna zapowiedź dalszego przebiegu inauguracyjnego seta. Rosolska i Spears fatalnie spisywały się w polu serwisowym i nie zwyciężyły w żadnym z czterech swoich gemów, zdobywając jedynie honorowe "oczko" po przełamaniu rywalek.

W drugiej odsłonie meczu Polka z Amerykanką otworzyły w końcu worek ze swoimi podaniami. Niestety na nic się to zdało w obliczu skutecznej gry przeciwniczek, które w czwartym gemie objęły prowadzenie z kolejnym breakiem na koncie. 32-letnia Rosolska wraz z amerykańską weteranką zmotywowały się i podjęły walkę, doprowadzając po chwili do remisu 3:3. Następne trzy gemy padły łupem serwujących. Przy stanie 5:4 dla Kanadyjki i Chinki rozegrały one perfekcyjne punkty, przełamując do 0 i zamykając seta 6:4.

Gabriela Dabrowski/Yi-Fan Xu (Kanada/Chiny) - Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) 6:1, 6:4.