ATP Sankt Petersburg: Matkowski poza turniejem

• Data publikacji: 19.09.2018, 20:25

Nie udało się Marcinowi Matkowskiemu i Nicholasowi Monroe awansować do ćwierćfinału rozgrywanego w Rosji turnieju. Polsko-amerykański duet uległ w dwóch setach czesko-holenderskiej parze Roman Jebavy/Matwe Middelkoop.

Mecz był od początku wyrównany. Przez długi czas serwujący, nie zawsze bez problemów, ale wygrywali gemy przy swoim podaniu. Zmieniło się to w siódmym gemie, kiedy to Jebavy i Middelkoop zdołali przełamać. Matkowski i Monroe mieli szansę na błyskawiczną odpowiedź, jednak nie wykorzystali jej i w efekcie niedługo później przegrali otwierającą partię 4-6.

W drugiej odsłonie spotkania Czech i Holender zdobyli przewagę w piątym gemie. Polak i Amerykanin byli bliscy, by wybronić się w tym gemie z 0-40, ale deciding point został rozstrzygnięty na korzyść rywali. Wydawało się jednak, że jeszcze nie wszystko stracone, ponieważ zdołali wyrównać na 4-4. Niestety po chwili znów stracili własne podanie i ostatecznie przegrali tego seta takim samym wynikiem, jak pierwszego.

Marcin Matkowski/Nicholas Monroe (POL/USA) – Roman Jebavy/Matwe Middelkoop (CZE/NED) 4-6 4-6