Aleksandra Kowalczuk mistrzynią Europy w taekwondo!

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 13.05.2018, 17:09

Aleksandra Kowalczuk (+73 kg) zdobyła dziś w Kazaniu złoty medal 23. Mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim. Polska kończy europejski czempionat z dorobkiem trzech medali.

W ostatnim dniu mistrzostw oglądaliśmy zmagania w najcięższych kategoriach wagowych u kobiet i mężczyzn. Największe nadzieje wiązaliśmy właśnie z występem naszej najlepszej obecnie taekwondzistki i Kowalczuk tych nadziei nie zawiodła. Zawodniczka AZS Poznań najpierw rozprawiła się z Francuzką Maevą Mellier, a następnie okazała się lepsza od Rosjanki Olgi Iwanowej. Jej finałową rywalką była Bianca Walkden. Brytyjka w zeszłym sezonie absolutnie zdominowała kat. +73 kg na świecie, ale dzisiaj to Polka okazała się mocniejsza, zdobywając dla kraju pierwsze i jedyne złoto mistrzostw Europy.

Nie powiodło się pozostałym naszym reprezentantom. W kat. -73 kg już w pierwszej walce z późniejszą zwyciężczynią, Turczynką Nafią Kus, odpadła Aleksandra Krzemieniecka. U mężczyzn, zarówno Bartosz Kołecki (-87 kg), jak i Piotr Hatowski (+87 kg), przegrali swoje pierwsze walki i szybko pożegnali się z turniejem.

Polska zakończyła 23. Mistrzostwa Europy w taekwondo olimpijskim z dorobkiem trzech medali. Oprócz złota Kowalczuk, brązowe medale zdobyli Patrycja Adamkiewicz i Karol Robak.