Mistrzostwa Świata: koniec pierwszej fazy turnieju

• Data publikacji: 19.09.2018, 00:06

Dzisiaj zakończyła się pierwsza faza mistrzostw świata w siatkówce. W ostatnich spotkaniach doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć.

Do niespodzianki doszło w grupie A, gdzie Japończycy wygrali z Argentyńczykami. W trakcie pięciosetowego pojedynku najbardziej zaciętą walkę kibice oglądali w pierwszym (26:24) i trzecim secie (32:30). W drugim pojedynku Włosi podejmowali Słoweńców, z którymi uporali się w czterech setach.

Japonia - Argentyna 3:2 (26:24, 20:25, 30:32, 25:20, 15:13)

Włochy - Słowenia 3:1 (23:25, 25:19, 25:13, 25:18)

1. Włochy
  2. Belgia
  3. Słowenia
  4. Argentyna

W grupie B Chińczycy łatwo ulegli Brazylijczykom, którzy wyszli z tej grupy z pierwszego miejsca. W drugim spotkaniu Kanada podejmowała Francję. Choć podopieczni Stephane'a Antigi starali się walczyć, to udało im się ugrać tylko jednego seta.

Brazylia - Chiny 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

Kanada - Francja 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 17:25)

1. Brazylia
  2. Holandia
  3. Francja
  4. Kanada

Stany Zjednoczone pokonały w dzisiejszym pojedynku łatwo Tunezję. Za to Serbia z Rosją stoczyły zacięty, pięciosetowy bój, z którego górą wyszedł zespół ze Srecko Lisinacem w składzie. Było to spotkanie dwóch gigantów, których atutem jest ogromna siła w ataku i na zagrywce.

USA - Tunezja 3:0 (25:12,25:18, 25:13)

Serbia - Rosja 3:2 (25:21, 24:26, 25:17, 22:25, 15:12)

1. USA
  2. Serbia
  3. Rosja
  4. Australia

W polskiej grupie dzień rozpoczął ciekawy mecz pomiędzy Finlandią a Iranem. Obie drużyny pokazały na co je stać w pięciosetowym pojedynku. Ostatecznie to Persowie okazali się lepsi, lecz kibice z Finlandii nie mieli powodów do smutku. Spotkanie Polski z Bułgarią było bardzo emocjonujące. Naszej drużynie wystarczyło wygranie dwóch setów, by zapewnić sobie awans z pierwszego miejsca z grupy. Polacy zagrali kolejne dobre zawody, pokazując swoje atuty i zwyciężyli za trzy punkty.

Finlandia - Iran 2:3 (19:25, 25:22, 25:23, 23:25, 12:15)

Bułgaria - Polska 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 23:25)

1. Polska
  2. Iran
  3. Bułgaria
  4. Finlandia

W drugiej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na cztery grupy, które będą rozgrywały mecze w dniach 21-23.09.