WTA Tokio: Rosolska w ćwierćfinale

• Data publikacji: 18.09.2018, 10:00

Alicja Rosolska i Abigail Spears nie zawiodł i w pierwszej rundzie turnieju w Tokio pewnie pokonały Japonki Miyabi Inoue i Chihiro Muramatsu. Po 68 minutach gry polsko-amerykański duet mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału.

Pierwsza partia tego spotkania była dosyć wyrównana. Serwujące zazwyczaj pewnie wygrywały swoje gemy. Oglądaliśmy tylko jedno przełamanie i na szczęście było ono na korzyść Rosolskiej i Spears. Dzięki niemu Polka i Amerykanka wyszły na prowadzenie 5-3, a następnie przypieczętowały zwycięstwo w secie, nie oddając rywalkom choćby jednego punktu przy własnym podaniu.

Druga odsłona spotkania zaczęła się niepokojąco, gdyż Inoue i Muramatsu były bliskie, by prowadzić już 3-0. Faworyzowanej parze udało się jednak nie dopuścić do tego. Doprowadziły do wyrównania, a następnie jeszcze dwukrotnie przełamywały serwis Japonek. Tym samym zakończyły seta takim samym wynikiem, jak pierwszego.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) – Miyabi Inoue/Chihiro Muramatsu (JPN) 6-3 6-3