Żeglarstwo - PŚ: ósme miejsce Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar

• Data publikacji: 16.09.2018, 16:23

Trzy miejsca w czołowej dziesiątce zajęli reprezentacji Polski w Pucharze Świata w Enoshimie. Obok załogi Przybytek/Kołodziński i Radosława Furmańskiego znalazły sie w niej Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, kończąc regaty na 8. pozycji.

Zakończył się pierwszy w tym sezonie Puchar Świata w Enoshimie. Ostatniego dnia do rozegrania zostały wyścigi medalowe w klasach 470 kobiet i mężczyzn, Laserze, Laserze Radialu i Finnie. Udało się je przeprowadzić tylko w Laserze i Laserze Radialu. W 470 kobiet załoga Skrzypulec/Ogar ostatecznie uplasowała się na 8. pozycji. Wygrały Holenderki Afrodite Kyranakou i Anneloes van Veen przed Japonkami Ai Kondo Yoshidą i Miho Yoshidą oraz Włoszkami Benedettą di Salle i Alessandrą Dubbini.

W rywalizacji mężczyzn najlepsi byli Japończycy Keiju Okada i Jumpei Hokazono. W Finnie triumfował Nicholas Heiner z Holandii.

Wyścig medalowy w Laserze Radialu wygrała Holenderka Marit Bouwmeester i zdobyła złoty medal za całe zawody. Za jej plecami była Szwedka Josefin Olsson, a na trzecim stopniu podium stanęła Emma Plasschaert (Belgia). Wcześniej regaty zakończyły Polki: Magdalena Kwaśna była 17., a Agata Barwińska 34.

Brytyjczyk Elliot Hanson okazał się najlepszy w Laserze. Drugie miejsce zajął Australijczyk Matthew Wearn, a trzecie Sam Meech z Nowej Zelandii. Ostatni wyścig padł łupem Francuza Jeana Baptiste Bernaza. Polacy zajęli odległe lokaty.