Triathlon: Mola po raz trzeci

• Data publikacji: 16.09.2018, 13:09

Mario Mola został trzeci raz z rzędu mistrzem świata w triathlonie. W finałowych zawodach cyklu World Triathlon Series zajął drugie miejsce.

Po pływaniu na czele stawki znajdowali się Francuz Vincent Luis, Słowak Richard Varga i reprezentant RPA Henri Schoeman. Podczas 40-kilometrowej części kolarskiej na prowadzenie wysunął się Norweg Kristian Blummenfelt, który po wyjściu z drugiej strefy zmian miał 25 sekund przewagi nad drugim Belgiem Martenem van Rielem i prawie pół minuty nad goniącym ich peletonem, w którym znaleźli się główni faworyci.

10-kilometrowy odcinek biegu zmienił jednak klasyfikację całkowicie - na pierwsze miejsce powrócił Luis i to on triumfował w Gold Coast. Na drugim miejscu do mety przybiegł Hiszpan Mario Mola, pieczętując tym samym swój triumf w cyklu World Triathlon Series i trzeci z rzędu tytuł mistrza świata. Srebrny medal zdobył Luis, a brązowy siódmy w niedzielę Australijczyk Jacob Birtwhistle.