Niewiadoma nadal w czołówce Tour de l'Ardeche

• Data publikacji: 15.09.2018, 20:19

Hiszpanka Eider Merino po samotnym ataku wygrała czwarty etap Tour de l'Ardeche. Katarzyna Niewiadoma była dzisiaj czwarta i w klasyfikacji generalnej nadal jest druga.

Dzisiejszy etap był dużym wyznaniem dla pań ścigających się we francuskim wyścigu. Do pokonania było 116 kilometrów w Alpach. Na trasie znalazły się cztery wymagające podjazdy, w tym na deser Mont Ventoux. Najlepiej z finałowym podjazdem poradziła sobie Eider Merino. Hiszpanka triumfowała po samotnym ataku. Druga była kolejna z Hiszpanek Margarita Garcia ze stratą 32 sekund. Garcia na finiszu pokonała Kanadyjkę Sarę Poidevin. Katarzyna Niewiadoma zajęła czwarte miejsce ze stratą 40 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objęła Margarita Garcia. Hiszpanka ma tylko 8 sekund przewagi nad Katarzyną Niewiadomą. Polka utrzymała drugie miejsce. Trzecia z stratą 10 sekund jest Merino. Jutro kolejny górski etap z metą na Mont Lozere.