Puchar Davisa: Polska - Rumunia 1-1 po pierwszym dniu

• Data publikacji: 15.09.2018, 20:20

Po pierwszym dniu Pucharu Davisa polscy tenisiści remisują z Rumunią 1-1. Swój mecz wygrał Hubert Hurkacz, ale niestety porażkę poniósł Kamil Majchrzak.

Majchrzak w pierwszym meczu grał z Mariusem Copilem. Niewątpliwie faworytem tego pojedynku był Rumun, który dobrze rozpoczął pierwszego seta dwukrotnie przełamując Polaka i prowadząc 5-2. Copil nie miał problemów z zakończeniem seta swoim serwisem 6-3.

W drugim secie pierwsze osiem gemów zapisanych zostało na konto serwujących (4-4). Niestety w kolejnym gemie Majchrzak został przełamany, a chwilę później Copil zakończył mecz wygrywając drugiego seta 6-4. Tym samym Rumunia po pierwszym meczu prowadziła z naszą reprezentacją 1-0.

W drugim meczu zaprezentowali się Hubert Hurkacz i Adrian Ungur. W pierwszym secie obaj tenisiści utrzymali swój serwis przez dwanaście gemów, przez co mieliśmy tie-breaka, którego lepiej psychicznie  zniósł Hurkacz, co dało mu zwycięstwo do trzech.

W drugim secie nie mieliśmy przełamań przez dziesięć gemów (5-5). W kluczowym momencie seta Hurkacz przełamał Ungura i wyszedł na prowadzenie 6-5, a następnie zakończył mecz swoim serwisem 7-5.

Jutro do gry przystąpią debliści Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.