Wioślarstwo - MŚ: polskie wioślarki mistrzyniami świata!

• Data publikacji: 15.09.2018, 12:27

Polska czwórka podwójna kobiet zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata! W finale A Polki pokonały Niemki i Holenderki.

Dzień dla polskich osad zainaugurował finał czwórki bez sterniczki. Polki, w składzie Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowski, przez pierwsze 500 metrów płynęły na czwartej pozycji, ale na późniejszym dystansie osłabły i zakończyły finał na piątej pozycji. Złoto zdobyły Amerykanki, srebro Australijski, a brąz Rosjanki.

Później na torze pojawiły się czwórki podwójne, a wśród nich Polki w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann. Biało-Czerwone początkowo przegrywały z Niemkami, ale w dalszej części dystansu kompletnie zdominowały pozostałe osady! Ostatecznie Biało-Czerwone wyprzedziły na mecie Niemki i Holenderki.

Ostatnie miejsce w finale A czwórki podwójnej zajęli Polacy w składzie: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel. Biało-Czerwoni do 200 metrów przed metą walczyli o trzecią pozycję, ale niestety, ostatecznie nie udało się wyprzedzić ani jednej osady.