Światowe Igrzyska Jeździeckie - ujeżdżenie: Werth z drugim złotem w Tryon

• Data publikacji: 14.09.2018, 23:30

Isabell Werth na klaczy Bella Rose została mistrzynią świata w ujeżdżeniu w konkursie Grand Prix Special. To jej drugi złoty medal na tegorocznych Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon.

Niemka uzyskała za program Grand Prix Special wynik 86,246%. Drugie miejsce zajęła Laura Graves na Verdadesie - reprezentantka gospodarzy została oceniona na 81,717%. Podium uzupełniła mistrzyni olimpijska z Londynu, Charlotte Dujardin, która wystąpiła na imprezie mistrzowskiej po raz pierwszy od emerytury Valegro, na którym uzyskiwała swoje największe sukcesy. Dosiadając klaczy Mount St John Freestyle Brytyjka uzyskała wynik 81,489%. Niewiele do medalu zabrakło Sönke Rothenbergerowi - jadący na wałachu Cosmo Niemiec przegrał z Dujardin o 0,122%.

Grand Prix Special to jeden z dwóch finałów indywidualnych rozgrywanych na Światowych Igrzyskach Jeździeckich. Przed specjalistami od ujeżdżenia jeszcze jeżdżony do muzyki Grand Prix Freestyle, w którym zaprezentuje się czołowa piętnastka piątkowego konkursu. W stawce nieoczekiwanie zabraknie Jessici von Bredow-Werndl czy Hansa Petera Minderhouda.