Bez niespodzianek kolejnego dnia MŚ siatkarzy

• Data publikacji: 14.09.2018, 21:53

Kolejnego dnia siatkarskich Mistrzostw Świata nie doszło do żadnych niespodzianek. Zwycięstwa odniosły drużyny uznawane za faworytów m.in. Francuzi, Rosjanie czy Bułgarzy.

Grupa A:
Drugie zwycięstwo odnieśli siatkarze reprezentacji Słowenii. Po pokonaniu Dominikany 3-1, dziś wygrali z Japończykami również w czterech setach. Dla Japończyków był to już trzeci mecz na Mistrzostwach. W pierwszym przegrali z gospodarzami - Włochami 0-3, a w drugim pokonali Dominikanę 3-0. Pierwsze zwycięstwo odnieśli Argentyńczycy, którzy poza problemami w pierwszym secie pokonali pewnie Dominikańczyków 3-0.

Słowenia - Japonia 3-1 (25-20, 22-25, 25-20, 25-
13)
Argentyna - Dominikana 3-0 (26-24, 25-15, 25-15)

Grupa B:
Po pierwsze zwycięstwo sięgnęli Holendrzy, którzy dzisiaj pokonali Chińczyków 3-1. Tym samym siatkarze z Państwa Środka zanotowali już drugą porażkę. Wcześniej przegrali z Francją 0-3. W drugim meczu tej grupy nie doszło do żadnej niespodzianki. Trójkolorowi bez problemów ograli Egipt 3-0.

Holandia - Chiny 3-1 (25-21, 25-13, 23-25, 25-13)
Francja - Egipt 3-0 (25-22, 25-23, 25-16)

Grupa C:
Australijczycy po wczorajszym zaciętym meczu z USA i porażce dopiero w tie-breaku, dziś pokonali reprezentację Kamerunu, pomimo początkowych problemów i przegranym pierwszym secie 3-1. W drugim meczu tej grupy Rosjanie nie mieli najmniejszych problemów z reprezentacją Tunezji.

Australia - Kamerun 3-1 (21-25, 25-17, 25-22, 25-20)
Rosja - Tunezja 3-0 (25-19, 25-6, 25-19)

Grupa D:
W naszej grupie dzień zainaugurowało spotkanie Finlandii i Kuby. Pierwsze dwa sety pewnie do 19 wygrali Finowie. W trzecim secie podobnie jak w meczu z Polską górą byli Kubańczycy, ale w kolejnej partii Finowie domknęli mecz wygrywając do 16. W drugim meczu naszej grupy Bułgarzy pokonali Portorykańczyków 3-0. Jest to o tyle ważne zwycięstwo dla współgospodarzy światowego czempionatu, że wczoraj zaliczyli porażkę z Iranem.

Finlandia - Kuba 3-1 (25-19, 25-19, 20-25, 25-16)
Bułgaria - Portoryko 3-0 (25-16, 25-18, 25-21)