Medale jednak nie dla Polaków

• Data publikacji: 14.09.2018, 19:38

Bez medali wrócą polscy badmintoniści z rozgrywanych w Tallinie Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie, Najbliżej sukcesu były Laura Bujak i Anna Duda.

Nasze deblistki w 4. rundzie pokonały w dobrym stylu Czeszki Lucie Krpatovą i Katerinę Zuzakovą. W pierwszym secie Polki prowadzily od pierwszej wymiany, ani na chwilę nie oddając prowadzenia. W drugiej partii lepiej zaczęły Czeszki, ale od przerwy technicznej na korcie istniały już tylko Ania i Laura, pewnie awansując do ćwierćfinału.Tu trafiły na rozstawione z jedynką Amalie Magelund i Freje Ravn i dostały od nich srogą lekcję badmintona. Pierwszy punkt Polki wywalczyły przy stanie... 0:19, a w całym pierwszym secie zapunktowały dwukrotnie. Obraz drugiego seta był niemal identyczny, Dunki przegrały tylko cztery wymiany i zasłużenie awansowały do strefy medalowej. Polkom i tak należą się wielkie brawa - ćwierćfinał mistrzostw należy uznać za sukces naszej pary.

W IV rundzie mieliśmy jeszcze dwie pary, ale obie przegrały dość wyraźnie z rywalami z Francji. Łukasz Cimosz i Karolina Szubert nie dali rady duetowi Maxime Briot/Sharone Bauer, natomiast Szymon Stokfisz i Wiktor Trecki musieli uznać wyższość pary Fabien Delrue/William Villeger, rozstawionej w turnieju z dwójką. Oba mecze stały na dobrym poziomie, a francuskie pary były po prostu lepsze. Francja staje się powoli badmintonową potęgą, zagrażającą niepodważalnej dotąd pozycji Duńczyków, czego dowodzą nie tylko wyniki turnieju drużynowego, ale i indywidualnego, ale o tym w niedzielnym podsumowaniu mistrzostw.

IV runda

Anna Duda/Laura Bujak - Lucie Krpatova/Katerina Zuzakova (Czechy) 21:13, 21:16

Łukasz Cimosz/Karolina Szubert - Maxime Briot/Sharone Bauer (Francja) 16:21, 17:21

Szymon Stokfisz/Wiktor Trecki - Fabien Delrue/William Villeger (Francja) 13:21, 14:21