Strzelectwo – MŚ: Polacy z czterema krążkami w konkurencjach nieolimpijskich

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 14.09.2018, 19:08

Reprezentanci Polski przywiozą ze strzeleckich Mistrzostw Świata koreańskim Changwon aż sześć medali. Do złota Tomasza Bartnika i brązu naszej juniorskiej drużyny w pistolecie szybkostrzelnym aż cztery medale dodali Łukasz Czapla, Daniel Romańczyk i Aleksandra Szutko.

Szczególnie zadowolony z siebie może być ten pierwszy. Czapla od lat jest najbardziej utytułowanym Polakiem w historii światowych czempionatów i tym razem także przywiezie do swojej ojczyzny ponad jeden krązek. Jego domeną, tak jak w poprzednich latach były konkurencje ruchomej tarczy. Na rozpoczęcie imprezy zdobył srebro w strzelaniu do ruchomego celu z 50m, a kilka dni później dołożył brąz w mieszanej konkurencji z 10 metrów. Polak w międzyczasie miał też szansę na poprawienie swojego dorobku, jednak przegrał swój pojedynek o brąz w ruchomej tarczy z odległości 10 metrów z Rosjaninem Prianishnikovem.

Srebrny medal w rywalizacji z 300 metrów w pozycji leżącej wywalczył też Daniel Romańczyk. Reprezentant Polski okazał się gorszy jedynie od Słoweńca Debeveca, który pokonał naszego strzelca jednie ilością centralnych „dziesiątek”.

Brąz w kategorii juniorskiej karabinu w pozycji leżącej wywalczyła natomiast Aleksandra Szutko. Polka powetowała sobie tym samym nie do końca udany finał karabinu pneumatycznego sprzed kilku dni. Tym razem szczęście nie opuściło Polki ani na moment i pomimo identycznego wyniku ze Szwedką Rosell, to ona mogła cieszyć się z upragnionego medalu.

Solidną postawę prezentowali nasi strzelcy również w innych konkurencjach plasując się w drugiej dziesiątce. Takimi rezultatami może poszczycić się między innymi: Katarzyna Komorowska (dwunasta w karabinie w postawie leżąc), Aneta Stankiewicz (osiemnasta w tej samej konkurencji na dłuższym dystansie) czy Sylwia Bogacka, która była dziewiętnasta w trzech pozycjach z 300 metrów.