Arlenis Sierra liderką po pierwszym dniu Tour de l'Ardeche

• Data publikacji: 13.09.2018, 20:14

Pierwszego dnia odbyły się dwa etapy wyścigu Tour de l'Ardeche. Pierwszy etap wygrała Alexis Ryan, a drugi Arlenis Sierra. Liderką wyścigu jest Kubanka. W zawodach startuje Katarzyna Niewiadoma.

Pierwsze dwa etapy były płaskie i krótkie, więc odbyły się jednego dnia. Pierwszy prowadził z St Marcel d'Ardeche do Beauchastel (65 kilometrów), a drugi z St Fortunat sur Eyrieux do Cruas (31 kilometrów). Etap numer jeden po finiszu z peletonu wygrała koleżanka Katarzyny Niewiadomej z Canyon SRAM Racing, Alexis Ryan. Amerykanka wyprzedziła Kubankę Arlenis Sierrę (Astana) i Kanadyjkę Alison Jackson (Team TIBCO). Katarzyna Niewiadoma przyjechała bez strat na 11. miejscu.

Drugi etap należał dla Arlenis Sierra. Zawodniczka Astany tym razem wyprzedziła na finiszu Alexis Ryan. Trzecia była Norweżka Susanne Andersen. Tylko osiem pań nie zaliczyło żadnych strat. Katarzyna Niewiadoma zajęła 16. miejsce ze stratą 2 sekund. W klasyfikacji generalnej jedyna Polka jest dziewiąta. Prowadzi Sierra przed Ryan i Andersen. Początkowo na liście startowej wyścigu znalazła się reprezentacja Polski, która ostatecznie nie wystartowała.