Żeglarstwo - PŚ: trzy załogi w najlepszej piątce po trzech dniach

• Data publikacji: 13.09.2018, 17:39

Dobrą formę utrzymują polscy żeglarze podczas Pucharu Świata na akwenie olimpijskim w Enoshimie. Wiceliderami są Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er. Trzecią pozycję zajmują Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w klasie 470, a piąty jest windsurfer Radosław Furmański.

Po gorszym dniu do dobrej dyspozycji wróciła załoga Przybytek/Kołodziński, dzięki czemu zanotowali awans z czwartej na druga pozycję i maja tyle samo punktów co liderzy James Peters i Fynn Sterritt. Polacy w pierwszym wyścigu zajęli 4. miejsce. W kolejnym uplasowali się jedną pozycję niżej, a w ostatni wyścig ukończyli na 8. miejscu. Ponownie nieco gorzej spisali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Wicemistrzowie Europy dopływali dziś do mety na 24. i dwa razy na 10. pozycji. Po trzech dniach w generalce sklasyfikowani są na 15. lokacie.

Spadek z drugiego na trzecie miejsce zanotowała załoga Skrzypulec/Ogar. Stało się to głównie za sprawą drugiego dzisiejszego wyścigu, w który Polki popełniły falstart. W poprzednim starcie finiszowały na 4. pozycji. Na prowadzeniu są Włoszki Benedetta Di Salle i Alessandra Dubbini, do których Polki tracą pięć punktów.

Fajerwerków nie pokazał Radosław Furmański. W dwóch dzisiejszych startach był odpowiednio: 14. i 24. Polak stracił nieco punktów do najlepszych i zanotował spadek na 5. pozycję. 7. i 26. miejsce to z kolei wyniki Macieja Kluszczyńskiego, który zajmuje 17. pozycję w generalce. Na czele klasyfikacji znajduje się Holender Kiran Badloe.

Tylko jeden wyścig rozegrano w klasie Laser Standard. Na falstarcie został złapany Dawid Kania, a Tadeusz Kubiak był dopiero 39. Kubiak w klasyfikacji generalnej zajmuje 38. miejsce, a Kania jest 58. Liderem pozostał Brytyjczyk Elliot Hanson.

Za słaby wiatr sprawił, że nie oglądaliśmy rywalizacji w klasie Laser Radial, w której występują dwie nasze reprezentantki: Magdalena Kwaśna i Agata Barwińska.