MŚ siatkówka: Polska - Portoryko [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 13.09.2018, 15:40

Kolejny dzień mistrzostw świata w siatkówce rozpoczniemy od biało-czerwonych emocji. Naszą reprezentację czeka mecz z zespołem z Portoryko, który wydaje się być najsłabszą drużyną w grupie D. Wczoraj Polacy nie bez problemów pokonali 3:1 Kubę, a jak będzie dzisiaj? Serdecznie zapraszamy na naszą relację LIVE. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Polska - Portoryko 3:0 (25:14; 25:12; 25:15)

Relacja na żywo

Na dzisiaj to już koniec emocji związanych z naszą drużyną. Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE i zapraszamy na kolejne mecze. Miłego popołudnia!

Polacy następne spotkanie rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie solidna drużyna z Finlandii.

Dzisiaj w naszej grupie zostanie rozegrane jeszcze jedno spotkanie - Bułgaria podejmować będzie Iran i ktoś z tej dwójki straci punkty, co będzie bardzo ważne w ogólnym rozrachunku pod koniec rywalizacji w grupach.

Tak miało być! Nie namęczyli się dzisiaj polscy siatkarze, spotkanie było z gatunku tych krótkich i przyjemnych. Najważniejsze, że kolejne trzy punkty znajdują się na naszym koncie.

(25:15) I koniec! Śliwka kończy to spotkanie dobrym atakiem z drugiej linii!

(24:15) Bronią się jeszcze Portorykańczycy.

(24:14) Piłkę meczową daje nam Kwolek! Trzy punkty za ten mecz już blisko, blisko..

(23:14) Kochanowski skutecznie z krótkiej. Już tylko dwa punkty naszej drużyny i zakończymy to spotkanie!

(22:14) A teraz Colon obija nasz blok.

(22:13) Konarski mocnym atakiem zdobywa dla nas kolejny punkt.

(21:13) Ale tym razem zagrywka Konara w siatce.

(21:12) As Konarskiego!

(21:12) Dobre rozegranie Fabiana Drzyzgi! Kwolek na czystej siatce atakuje z pipe'a.

(19:12) Guzman skutecznie atakuje z lewej strony siatki.

(18:11) To teraz Kwolek w aut posłał zagrywkę. Koncentracja ucieka.

(17:10) Tym razem Schulz psuje zagrywkę. A w naszej drużynie podwójna zmiana - Drzyzga i Konarski na boisku.

(16:9) Popsuty serwis "Kochana" po przerwie.

(16:8) Punkt z zagrywki Kuby Kochanowskiego! Mamy drugą przerwę techniczną.

(15:8) Po udanej akcji, psują zagrywkę rywale. Nie idzie gra Portorykańczykom.

(14:7) Powiększamy przewagę! Skuteczny blok naszych zawodników.

(13:7) Sprytna kiwka Śliwki.

(12:7) Sanchez skutecznie z drugiej linii.

(11:5) Kolejna wykorzystana kontra! Świetne rozegranie Grześka Łomacza, a Olek Śliwka na niemal czystej siatce kończy swój atak.

(10:5) Damian Schulz obija palce Portorykańczyków na potrójnym bloku.

(9:5) Punktowa zagrywka Bieńka i czas dla Portoryko.

(7:5) Dobry atak naszej drużyny i prowadzimy dwoma punktami.

(2:2) Kolejny skuteczny atak Kochanowskiego.

(1:2) Zagapili się nasi siatkarze i nie podbili prostej piłki.

(1:0) Atak Kochanowskiego rozpoczyna tego seta. Vital Heynen zdecydował się pozostawić na parkiecie Damiana Wojtaszka i Bartosza Kwolka.

Trzecią odsłonę spotkania czas zacząć! Trzymajmy kciuki, by nie powtórzył się wczorajszy scenariusz.

(25:12) Kwolek mocnym atakiem z lewej strony kończy tę partię! Panowie, prosimy o jeszcze jednego takiego seta!

(24:12) Błąd zagrywki Sancheza i mamy piłkę setową. Szykuje się pogrom w tym secie.

(23:12) Atak po palcach Torresa.

(22:11) Poczekał sobie Bieniek na rywala. Dobry blok na środku siatki.

(20:11) Zupełnie bez tempa grają Portorykańczycy. Torres znów blokowany.

(19:11) Łomacz musiał trochę pobiegać, ale zdołał jeszcze wystawić krótką tyłem. Dobra akcja Polaków zakończona przez Bieńka.

(18:11) Torres atakuje po bloku.

(17:10) Dobry atak z krótkiej naszych przeciwników.

(16:8) Chyba pierwsza tak składna akcja rywali. Atak na pojedynczym bloku, to im się często nie zdarza! A po naszej stronie zmiany - Wojtaszek i Konarski na boisku.

(16:7) Jednak nie odetchnęli... Punkt bezpośrednio z zagrywki Grzegorza Łomacza.

(14:7) Portorykańczycy mogą odetchnąć. Mateusz Bieniek zepsuł zagrywkę.

(12:6) As serwisowy Bieńka! A Kubiak idzie odpocząć, za niego na boisko wbiega Kwolek.

(11:6) Czas dla Portoryko niewiele pomógł. My powiększamy swoją przewagę.

(8:6) Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu naszej drużyny. Przed chwilą Mateusz Bieniek skutecznie zaatakował ze środka siatki.

(6:5) Bardzo dobry atak po prostej Sancheza.

(6:4) Olek Śliwka spokojnie obok bloku i piłka w boisku.

(5:3) Mauricio Torres w niczym nie przypomina atakującego grającego niedawno z Zaksie Kędzierzyn-Koźle. Niesamowicie męczy się Portorykańczyk.

(4:3) Mieliśmy problemy z przyjęciem, ale Śliwka dobrze atakuje po rękach rywali.

(3:1) A teraz Kubiak stawia skuteczny blok.

(2:0) Blok-antenka po ataku Damiana Schulza.

(1:0) Dobre obicie bloku przez Kubiaka.

Czas na drugą partię spotkania!

(25:14) Teraz już nie ma wątpliwości, pierwszy set dla nas! Kilka minut przerwy i siatkarze wrócą na parkiet.

(24:14) Prawie wygraliśmy seta, ale challenge powiedział, że jednak nie.

(24:13) I jeszcze jeden blok! Tym razem Dawid Konarski.

(23:13) Skuteczny blok Olka Śliwki!

(22:13) Bieniek w aut ze środka siatki.

(22:11) Pełen luz! Mateusz Bieniek atakuje z drugiej piłki. Ale brawo dla Portoryko za świetną obronę za bandami.

(21:11) Choć dobrze atak Bieńka wybronili rywale, to jednak kontra była za słaba. Kończy Śliwka, a na boisko wchodzi Dawid Konarski. To początek podwójnej zmiany.

(20:10) Błędy, błędy... Nie dość, że Portorykańczycy nie przyjmują, to jeszcze strzelają po autach.

(18:10) Wreszcie skuteczny atak rywali. Ale ledwo, ledwo... minimalne dotknięcie w bloku Kochanowskiego.

(18:9) Fantastyczna krótka Kochanowskiego!

(17:8) Dominujemy! Świetny blok Schulza! A na boisku pojawił się Bartosz Kwolek, który zmienił Kubiaka.

(16:8) Kolejny punkt z zagrywki sprowadza drużyny na drugą przerwę techniczną. Rywale kompletnie nie radzą sobie z przyjęciem.

(15:8) As serwisowy Łomacza! Prosto w linię!

(14:8) "Nie spotkali" się rozgrywający i środkowy z Portoryko, za to Łomacz z Kochanowskim już tak, dobra krótka!

(13:8) Skuteczny blok Kubiaka na Torresie! I czas dla Portoryko.

(12:8) Fatalne przyjęcie rywali i Portorykańczyk atakuje daleko w aut.

(11:8) Sędziowie odgwizdali nam dotknięcie siatki, ale challenge wykazał, że tak nie było. Powtarzamy akcję.

(10:8) Przepychankę na siatce wygrywa Colon.

(10:7) Grzegorz Łomacz próbował odbić piłkę już za siatką, ale przeszkodził mu Portorykańczyk.

(9:6) Techniczne zagranie Kubiaka przy potrójnym bloku rywali kończy akcję.

(8:5) As serwisowy Śliwki i mamy pierwszą przerwę techniczną.

(7:5) Trochę zamieszał nam w szeregach Torres swoją zagrywką, ale z sytuacyjnej piłki kończy Schulz.

(6:4) Doskonałe przyjęcie, rozegranie i atak Bieńka. Brawo!

(5:4) Kolejny błąd - Kubiak depcze linię trzeciego metra. Minimalnie, ale jednak.

(4:3) Ach szkoda! Błąd dotknięcia siatki naszej drużyny. A Olek Śliwka tak ładnie obronił...

(3:2) Pierwsza kontra naszego zespołu skuteczna! Po obronie sprytną kiwką popisał się Schulz.

(1:2) Najpierw Torres atakował, następnie Kubiak został zablokowany.

(1:0) Już pierwsza zagrywka Portorykańczyków w siatce.

Zaczynamy pierwszego seta!

Skład rywali: Torres, Rodriguez, Perez, Rivera, Colon, Sanchez, Cabrera.

I mamy skład naszego zespołu. Są zapowiadane zmiany! Zagrają: Łomacz, Schulz, Kochanowski, Bieniek, Kubiak, Śliwka oraz Zatorski.

Sędziować nam będą: Ali Fadili z Maroka oraz Nathanon Sowapark z Tajlandii.

Reprezentacja Portoryko nieudanie rozpoczęła tegoroczne mistrzostwa. Wczoraj łatwo ulegli Irańczykom 0:3.

Wczoraj Vital Heynen zaskoczył wystawieniem Bartosza Kwolka na pozycję libero. Czy dzisiaj również będą niespodzianki w składzie? Wiemy na pewno, że na boisko wybiegnie inna szóstka niż we wczorajszym spotkaniu.

Serdecznie witamy wszystkich kibiców siatkówki! Już za niespełna 20 min początek drugiego spotkania biało-czerwonych. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE.