WTA Hiroszima: Magda Linette zagra w ćwierćfinale

• Data publikacji: 13.09.2018, 10:00

Magda Linette w II rundzie turnieju rozgrywanego w Hiroszimie pokonała 75. rakietę świata - Tamarę Zidansek 6:3 7:6(3). W ćwierćfinale na poznaniankę czeka już Chinka Qiang Wang (WTA 44.), która pokonała Luksikę Kumkhum 7:5 6:3.

Pierwszy set nie rozpoczął się najlepiej dla naszej tenisistki. Magda już w pierwszym gemie straciła swój serwis i od samego początku musiała gonić wynik. Na szczęście dla Polki, już w czwartym gemie udało się odrobić stratę podania.  W końcówce seta to Magda wykazała się większą dojrzałością i spokojem, dzięki czemu w ósmym gemie udało się wyjść na prowadzenie 5:3. 20-letnia Słowenka nie była w stanie odrobić już strat i przegrała pierwszą partię 3:6.

W drugim secie panie przełamywały się aż sześciokrotnie. Magda Linette przy stanie 6:5 dla rywalki obroniła jedną piłkę setową. W rozgrywce tie-break'owej Polka była już bezkonkurencyjna i wygrała 7:3.

W ćwierćfinale Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z "4" Qiang Wang.