Żeglarstwo - PŚ: Polacy nie zwalniają tempa

• Data publikacji: 12.09.2018, 16:30

Po drugim dniu rywalizacji w Enoshimie na podium mamy jedną załogę. Nie jest nią, jak po pierwszym dniu załoga Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w 49er, która spadła na czwarte miejsce, a rywalizujące w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki plasują się na drugim miejscu. Wysoko jest również windsurfer Radosław Furmański.

Polki świetnie zaczęły dzień na akwenie olimpijskim. Wygrały pierwszy wyścig. W drugim finiszowały na 8. pozycji i zaliczył awans z szóstej na drugą lokatę. Ich strata do liderek Afrodyta Zegers i Anneoels van Veen z Holandii wynosi tylko trzy punkty.

Nie najlepiej prezentowała  się dziś załoga Przybytek/Kołodziński. Kończyli dzisiejsze wyścigi na 17., 5. i 23. miejscu i spadli na czwartą pozycję. Poprawili się natomiast Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Mimo gorszego początku - 18. miejsce, potrafili się pozbierać i następny wyścig wygrali, a w kolejnym zajęli siódme miejsce. Dało im to awans na 13. pozycję. Liderami są Brytyjczycy James Peters i Fynn Sterritt.

Czwarty wśród deskarzy jest Radosław Furmański. W dzisiejszych wyścigach stopniowo się poprawiał. Zaczął od 9. pozycji, potem zajął 5., a zakończył na pierwszym miejscu. Maciej Kluszczyński plasował się na 19., 36. i 15. lokacie i w tej chwili sklasyfikowany jest na 18. miejscu. Na pozycję lidera awansował Holender Kiran Badloe.

Delikatny spadek zanotowała Magdalena Kwaśna, która jest 11. w Laserze Radialu. Dopływała do mety na 16. 13. pozycji, a więc nieco niżej niż wczoraj. Agata Barwińska zajmowała 25. i 10. miejsce, co pozwoliło jej na przesunięcie się na 23. lokatę. Prowadzi Alison Young z Wielkiej Brytanii.

Najmniej powodów do radości dostarczają nam nasi panowie w klasie Laser Standard. Tadeusz Kubiak jest po dwóch dniach 36. (40. i 35. miejsce). Jeszcze niżej, na 58. miejscu jest Dawid Kania (56. i 38. dziś). Na czele stawki znajduje się Elliot Hanson (Wielka Brytania).