Badminton - MEJ: Sześć polskich par nadal w grze

• Data publikacji: 12.09.2018, 21:03

Po dwóch dniach rywalizacji na turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie w grze pozostało jeszcze sześć polskich par. Odpadli wszyscy singliści.

W środę dokończono pierwszą rundę w deblach, rozegrano mecze II rundy w singlach i mikście. Najlepiej wypadły właśnie pary mieszane. Wiktor Trecki i Magdalena Kulska pewnie pokonali portugalską parę Kevin Selvarajah/Mariana Afonso, tytlko w drugim secie pozwalając rywalom na wyrównaną grę. Podobny przebieg miało spotkanie Łukasza Cimosza i Karoliny Szubert z Chorwatami Luką Banem i Ingą Sadaic. Bardzo wyraźna przewaga w pierwszej i wyrównana gra w drugiej partii, ale ostateczne zwycięstwo i awans do czołowej szesnastki mistrzostw. Kolejnymi rywalami będą w przypadku Wiktora i Magdy rozstawieni z trzynastką Francuzi Fabien Delrue i Juliette Moinard, a w przypadku Łukasza i Karoliny Irlandczycy Adam McAllister i Rachael Woods. Odpadli dziś za to Bartrosz Gałązka i Dominika Kwaśnik, pokonani przez Rosjan Egora Kholkina i Anastasiię Pustinskaiaa.

W deblu dziewcząt dobrze zaprezentowały się Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz, które po wyrównanym meczu w trzech setach pokonały Włoszki Martinę Corsini i Chiarę Passeri. Nie powiodło się natomiast Bartoszowi Gałązce i Maciejowi Matuszowi, którzy raczej niespodziewanie odpadli z Finami Eero Lauri i Victorem Lindahlem. W drugim secie nasza para miała nawet dwie lotki meczowe, by ostatecznie przegrać tą partię, a potem i decydujący set.

Komplet porażek odnotowaliśmy za to w grach pojedynczych. Młodziutka Joanna Podedworny dzielnie walczyła z Turczynką Zehrą Erdem, miała nawet lotkę setową w drugiej partii, ale ostatecznie uległa starszej rywalce. Przegrały też Anna Duda z Belgijką Clarą Lassaux po dość wyrównanym w drugim secie boju oraz Zuzanna Jankowska, zdeklasowana przez Holenderkę Amy Tran. Absolutną deklasacją należy określić też mecz Patryka Kordka, który w pierwszym secie meczu z Julienem Carraggi uzbierał... trzy punkty. W drugiej partii Belg w ogóle się nie wysilał, a wygrał i tak do 14.

Wyniki Polaków:

Mikst II runda:

Wiktor Trecki/Magdalena Kulska - Kevin Selvarajah/Mariana Afonso (Portugalia) 21:13, 21:18

Bartosz Gałązka/Dominika Kwaśnik - Egor Kholkin/Anastasiia Pustinskaia (Rosja, 14) 11:21, 19:21

Debel dziewcząt I runda

Magdalena Kulska/Zuzanna Parysz - Martina Corsini/Chiara Passeri (Włochy) 19:21, 21:15, 21:14

Debel mężczyzn I runda

Bartosz Gałązka/Maciej Matusz - Eero Lauri/Victor Lindahl (Finlandia) 19:21, 23:21, 18:21