ITF: Świątek znowu najlepsza!

• Data publikacji: 09.09.2018, 15:15

Iga Świątek pokonała Belgijkę Kimberley Zimmermann w finale turnieju ITF w szwajcarskim Montreux. Był to siódmy finał Polki w rozgrywkach ITF i siódmy zwycięski!

Świątek świetnie weszła w mecz i już w pierwszym gemie przełamała swoją rywalkę, a zaraz po tym podwyższyła prowadzenie na 2-0. Kolejne cztery gemy wygrały serwujące (4-2), ale następne dwa padły łupem 17-letniej raszynianki, która wygrała pierwszego seta 6-2.

Drugi set zaczął się bardziej wyrównanie. Po pierwszych czterech gemach mieliśmy remis 2-2. Od tego momentu Świątek grała na znakomitym poziomie, a Zimmermann nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z naszą tenisistką, czego skutkiem były cztery wygrane gemy z rzędu przez Polkę i wygrany set 6-2.

Finał w Montreux był siódmym w karierze Świątek w turniejach ITF i po raz siódmy Polka wyszła z niego zwycięsko. W najnowszym notowaniu rankingu WTA Świątek będzie zajmować miejsce ok. 180.