Zwycięstwo z Chorwacją na zakończenie DMEJ w badmiontonie

• Data publikacji: 09.09.2018, 19:48

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu fazy grupowej turnieju drużyn mieszanych Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie wygrała z Chorwacją 3:2, ale nie awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Odpadnięcie z turnieju po fazie grupowej dla reprezentantów Polski było już pewne po pierwszych dwóch meczach, przegranych w fazie grupowej z Holandią i Szkocją. Zarówno wczorajsze zwycięstwo z Rumunią i dzisiejsze z Chorwacją nic w tej materii nie zmieniło. Z Chorwatami wygraliśmy dzięki grom podwójnym, bo swoje mecze przegrali singliści - Łukasz Cimosz z Luką banem, zaś Joanna Podedworny z Ingą Sadaić. Oba spotkania zakończyły się w dwóch setach, ale oboje badmintoniści z Polski, a szczególnie dużo młodsza od rywalki Podedworny, zostawili po sobie dobre wrażenie. Mecz jednak zaczął się od wygranej Patryka Kordka i Dominiki Kwaśnik z Jospiem Meglicem i Irą Misir. Drugi punkt dla naszej ekipy dorzucili SZymon Stokfisz i Wiktor Trecki, pewnie pokonując Lukę Bana i Josipa Meglica. O końcowym triumfie w meczu decydowała więc gra podwójna dziewcząt, w której po długim, trzysetowym boju Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz okazały się lepsze od Misir i Sadaic. W efekcie Polska zajęła w grupie 3. miejsce.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Polską grupę pewnie wygrali Szkoci, bez straty seta wygrywając z Rumunią. W pozostałych meczach Holendrzy wygrali z Rumunią 5:0 i Chorwacją w identycznym stosunku. O awansie Szkotów zadecydował wygrany mecz Holandią.W pozostałych grupach nie odnotowano niespodzianek. W pierwszej bezdyskusyjnie triumfowali Duńczycy, którzy jedyni punkt stracili w meczu z Bułgarią. W drugiej najlepsi okazali się broniący tytułu Francuzi, choć o ich awansie do ćwierćfinału zadecydowała dopiero ostatnia gra meczu ze Szwecją. W grupie trzeciej zwyciężyli Anglicy, którym spodziewanego potężnego oporu nie postawili Węgrzy z Vivien Sandorhazi na czele. W czwartej najlepsza była Rosja, tracąc w trzech meczach jedynie dwa sety. Podobnie wyglądał bilans Niemców, którzy bezapelacyjnie zwyciężyli grupę piątą. W teoretycznie najsłabszej grupie mistrzostw awans do ósemki zapewnili sobie Czesi. Wreszcie grupę siódmą wygrali Turcy.