Piłka nożna - mecz towarzyski U-19: Udany rewanż Polaków

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 09.09.2018, 17:34

Reprezentacja Polski do lat 19 udanie zrewanżowała się Szkotom za czwartkową porażkę w Opolu. Dzisiaj podopieczni Dariusza Gęsiora wygrali 4:3, a spotkanie odbyło się w Brzegu.

Bardzo długo mecz przypominał pierwsze spotkanie tych zespołów sprzed trzech dni. W pierwszej połowie znów nieco lepsi wydawali się być Szkoci, lecz to "biało-czerwoni" schodzili z prowadzeniem, bowiem skuteczną akcją popisał się, a jakże, Michał Skóraś. Na początku drugiej odsłony znów mieliśmy powtórkę z rozrywki. Zmotywowani goście szybko doprowadzili do wyrównania, kiedy to Bartosza Mrozka pokonał Ewan Henderson. Kibice w Brzegu z niepokojem oczekiwali na dalszy przebieg meczu, lecz na szczęście od tego momentu podobieństwa z czwartkowym spotkaniem się kończą. W 69. minucie to "biało-czerwoni" ponownie objęli prowadzenie - skutecznym rzutem karnym popisał się Adrian Benedyczak. Kiedy niedługo później nasi reprezentanci podwyższyli wynik na 3:1 wydawało się, że nic złego nam się już nie stanie. Szkoci jednak nie zamierzali rezygnować i chwilę potem złapali kontakt. Goście ruszyli jeszcze do skomasowanych ataków, zdołali nawet strzelić trzeciego gola, ale w międzyczasie zdążyli stracić czwartego.

W ten sposób reprezentacja Polski U-19 odniosła pierwsze zwycięstwa pod sterami Dariusza Gęsiora.

POLSKA - SZKOCJA 4:3 (1:0)

Bramki: Skóraś (35'), Benedyczak (69' - k), Grabowski (76'), Walukiewicz (90') - Henderson (50'), Aitichson (80'), Middleton (90')

Polska: Bartosz Mrozek - Marcin Grabowski, Maciej Żurawski, Tymoteusz Klupś, Sebastian Walukiewicz, Adrian Benedyczak, Kacper Michalski, Jakub Sinior, Kacper Tabiś, Jakub Kiwior, Michał Skóraś.

Szkocja: Lewis Muir - Jordan Houston, Elliot Watt, Lewis Mayo, Tom Clayton, Leon McCann, Jonny Mitchell, Ewan Henderson, Phoenix Patterson, Seb Ross, Andy Irving.

Sędzia: Albert Różycki