US Open: Naomi Osaka sensacyjną triumfatorką!

• Dodał: Łukasz Bok
  • Data publikacji: 09.09.2018, 00:13

Japonka Naomi Osaka pokonując Serenę Williams została nową mistrzynią wielkoszlemowego US Open! Mecz niestety kończył się w niemiłej atmosferze.

Przedmeczową faworytką spotkania była utytułowana Serena Williams, pierwsze piłki pokazały jednak coś zupełnie innego. 19. w rankingu WTA Japonka Naomi Osaka świetnie radziła sobie na serwisie, co rusz podawała na ciało Williams zapewniając sobie łatwe punkty. Przy stanie 1:1 Osaka zdobyła pierwsze przełamanie, chwilę później dołożyła drugiego breaka i po utrzymaniu serwisu prowadziła już 5:1. Po paru kolejnych minutach partia zakończyła się rezultatem 6:2.

W drugim secie gra się nieco wyrównała. Jako pierwsza - przewagę przełamania uzyskała Williams (3:1), po chwili jednak nastąpił rebreak i kolejne przełamanie serwisu Sereny, co doprowadziło do stanu 4:3 dla Osaki. Zdenerwowana Amerykanka cisnęła rakietą o ziemię, dostała również ostrzeżenie za tzw. coaching, czyli niedozwoloną konsultację z trenerem. Williams nie zgodziła się z decyzją arbitra i wdała się w ostrą przepychankę słowną. Poskutkowało to kolejnym ostrzeżeniem i karną stratą gema (5:3). Serena ze łzami w oczach utrzymała swój serwis, ale chwilę później była bezradna przy podaniu Osaki na mecz.

20-letnia Japonka dzięki zwycięstwu w US Open awansuje na 7. miejsce w rankingu WTA. Zainkasowała też blisko 15 milionów złotych.

Po spotkaniu trener Williams przyznał, iż dokonał coachingu. Nie zgadza się jednak z decyzją sędziego dot. ostrzeżeń.