Przykra porażka Polek w MEJ

• Data publikacji: 08.09.2018, 21:23

Polki uległy Rosjankom 3:2 w półfinale siatkarskich Mistrzostw Europy U19 w Albanii. Porażka ta jest o tyle bolesna, że miała ona miejsce po walce na przewagi w tie-breaku... Jutro o 3. miejsce młode siatkarki zagrają z Turcją. Początek spotkania o 16.30.

Dotychczas Polki bardzo dobrze prezentowały się w Mistrzostwach Europy Juniorek, jednak dzień przerwy nie posłużył naszym paniom. Mimo, że dość pewnie weszły w to spotkanie, wyraźnie wygrywając pierwszego seta, nie potrafiły się skoncentrować i często traciły przewagi. Początkowych sił wystarczyło do pierwszej przerwy technicznej w drugiej partii. Później kontrolę przejęły Rosjanki, które zwyciężyły w drugim secie równie pewnie, co Polki w pierwszym.

Trzecia, jakże ważna partia bardzo źle rozpoczęła się dla podopiecznych Waldemara Kawki. Na pierwszej przerwie technicznej juniorki z Rosji prowadziły 8:3, prezentując się naprawdę dobrze. Mniej więcej do połowy seta nic nie wskazywało na to, że Polki zaczną odrabiać straty, ale po drugim czasie wyraźnie poprawiły swoją grę. Doprowadziły nawet do wyrównania seta (20:20), ale niestety to rywalki zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie ta partia padła ich łupem.

Mocno podrażnione Polki w czwartej partii mocno dały się we znaki siatkarkom Sbornej. Szybko uzyskały czteropunktowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększały. W pewnym momencie prowadziły aż 7 punktami i tę przewagę doprowadziły do końca tej odsłony.

Po takiej dobrej grze w 4. secie Polki świetnie rozpoczęły tie-breaka, od prowadzenia 5:1. Później tę przewagę jeszcze powiększyły (10:5). Sielanka trwała do stanu 12:8, reprezentantki Polski chyba poczuły się zbyt pewnie. To je zgubiło. Kolejne punkty zaczęły zdobywać Rosjanki. Polki nie mogły wyjść z feralnego ustawienia i ostatecznie po walce na przewagi uległy rywalkom.

Jutro w meczu o 3. miejsce siatkarki reprezentacji Polski zmierzą się z Turczynkami, które dzisiaj uległy Włoszkom 1:3. Początek spotkania o 16:30. Wielki finał pomiędzy Rosją i Włochami o 19:00.

Polska - Rosja 2:3 (25:19, 19:25, 22:25, 25:19, 15:17)