Skateboarding - Vans Park Series: bezkonkurencyjna Barratt, Brodka poza finałem

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 08.09.2018, 18:30

Zwycięstwem reprezentantki USA Jordyn Barratt zakończyły się zmagania kobiet w ostatnich przed mistrzostwami świata zawodach z cyklu Vans Park Series. Jedyna Polka w stawce - Amelia Brodka nie awansowała do finału.

Nadzieje z dobrym występem Amelii Brodki podczas zawodów z cyklu Vans Park Series w szwedzkim Malmoe były uzasadnione. Polka dzień wcześniej zdobyła bowiem złoty medal mistrzostw Europy dokładnie na tym samym torze. Niestety rywalizacja z zawodniczkami spoza Starego Kontynentu nie była już tak udana. Japonki, Amerykanki oraz Brazylijki to na razie wyższy poziom. Brodka w przejeździe eliminacyjnym zdobyła nieco ponad 60 punktów, co dało jej tylko 15. pozycję. Na tym etapie bezkonkurencyjna okazała się Kisa Nakamura, która wyprzedziła dwie Amerykanki - Zeuner i Barratt. Właśnie ta sama trójka stanęła na podium wielkiego finału. Tym razem jednak w innej kolejności. Najlepszą zawodniczką w Malmoe okazała się Barratt. Srebro zdobyła Nakamura, a brąz Zeuner.

1. Jordyn Barratt (USA) 85.87 pkt

2. Kisa Nakamura (Japonia) 83.03 pkt

3. Brighton Zeuner (USA) 81.17 pkt

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Oskar Hallberg. Zwycięzca zdobył w finałowym przejeździe 86.37 pkt. Na podium znaleźli się również Amerykanin Clay Kreiner oraz Brazylijczyk Pedro Barros.

1. Oskar Hallberg (Szwecja) 86.37 pkt
2. Clay Kreiner (USA) 83.30 pkt

3. Pedro Barros (Brazylia) 82.20 pkt

Najlepszych skateboardzistów czeka teraz przerwa do końca października. Właśnie wtedy odbędą się w Chinach mistrzostwa świata.