Volley Masters: Rosjanki ustawiły nas do pionu

• Data publikacji: 07.09.2018, 20:10

Pierwszą przegraną na turnieju w Montreux zanotowały polskie siatkarki. Porażka z Rosją oznacza, że podopiecznych Jacka Nawrockiego najprawdopodobniej nie zobaczymy w walce o podium imprezy.

Początek meczu był w miarę wyrównany, jednak później na boisku rządziło prawo serii – najpierw nasze rywalki od stanu 7:7 zdobyły sześć punktów z rzędu, a następnie, po dokonaniu przez trenera Nawrockiego podwójnej zmiany, Biało-Czerwone odrobiły pięć oczek z tej straty. W dalszej części seta jednak dominowała Sborna, która świetnym przyjęciem pozbawiła nas jednego z naszych atutów, czyli zagrywki. Ostatecznie Rosjanki wygrały premierową odsłonę spotkania do 16.

W drugiej partii udało nam się wrócić do gry i po kolejnym wyrównanym początku odskoczyliśmy Rosjankom na kilka punktów (14:9). Niestety, Sborna zdołała wyrównać stan seta do wyniku 14:14. Walka w tej partii była zacięta i zakończyła się grą na przewagi, wygranej, niestety, przez nasze rywalki 27:25.

Trzeci set również był wyrównany, choć nieznaczną przewagę miały Rosjanki. W ostatniej części partii Rosjanki powiększały jednak sukcesywnie swoje prowadzenie i ostatecznie triumfowały 25:18 i 3:0 w całym meczu.

Rosja-Polska 3:0 (25:16, 27:25, 25:18)
Rosja: Irina Zariażko (10), Tatiana Romanowa, Natalija Gonczarowa (21), Irina Fietisowa (5), Irina Woronkowa (8), Ksenija Parubiec (11), Ałła Gałkina (libero) oraz Jewgienija Starcewa (2), Daria Małygina (1), Natalia Krotkowa, Anna Kotikowa

Polska: Marlena Pleśnierowicz (1), Agnieszka Kąkolewska (9), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (6), Martyna Grajber (9), Malwina Smarzek (11), Julia Twardowska (6), Maria Stenzel (libero) oraz Julia Nowicka, Martyna Łukasik (1), Natalia Murek (1), Justyna Łukasik, Justyna Łysiak (libero)