U20: nieudany debiut Magiery

• Data publikacji: 06.09.2018, 22:00

Jacek Magiera nieudanie rozpoczął swoją przygodę z reprezentacją do lat 20. W pierwszym meczu pod jego wodzą Polacy przegrali w Łodzi z Włochami 0:3. Dwie bramki dla rywali strzelił Moise Kean.

Mecz młodzieżowych reprezentacji był niejako przedsmakiem jutrzejszej rywalizacji, która czeka nas w Lidze Narodów. Spotkanie to było również pierwszym z elementów przygotowań do MŚ U20 organizowanych przez nasz kraj. W zespole rywali znaleźli się m.in. Moise Kean oraz Gianlucca Scamacca, którzy grali w lipcowych Mistrzostwach Europy do lat 19 i byli tam kluczowymi graczami swojego zespołu.

Pojedynek od początku toczony był w żwawym tempie. Nasi piłkarze dali się zaskoczyć niestety już w 5. minucie. Wcześniej wspomniany Kean dopadł do piłki w polu karnym po płaskim zagraniu jednego z jego kolegów i pokonał Marcina Bułkę. Polacy na to trafienie odpowiedzieli niecelnymi strzałami - najpierw Bednarczyk uderzył nad poprzeczką, a potem Moder trafił tylko w słupek. Włosi mieli inicjatywę w tym spotkaniu i częściej atakowali. W końcu udało im się podwyższyć prowadzenie. W 37. minucie sędzia przyznał rzut wolny pośredni rywalom, a wykorzystał go Scamacca. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:2.

Po przerwie to piłkarze z Półwyspu Apenińskiego częściej utrzymywali się przy piłce, więc obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Jacka Magiery nieśmiało atakowali, a to przeciwnicy zdobyli kolejną bramkę. W 67. minucie ładną wymianę futbolówki celnym strzałem wykończył po raz drugi Kean. Polacy nie mieli zbyt wielu argumentów, by zagrozić bramce Włochów. Jednak już w doliczonym czasie gry rozmiary porażki mógł zmniejszyć Damian Pawłowski, lecz jego uderzenie wylądowało na słupku.

Polska – Włochy 0:3 (0:2)

Moise Kean (5., 67.), Gianlucca Scamacca (38.)

Polska: Marcin Bułka – Kacper Michalski (75., Paweł Olszewski), Serafin Szota, Adam Chrzanowski, Adrian Gryszkiewicz – Jakub Bednarczyk (85., Marco Drawz), Sebastian Walukiewicz (85., Damian Pawłowski), Adrian Łyszczarz, Jakub Moder (75., Sebastian Strózik), David Kopacz (85. Bartosz Slisz) – Adrian Benedyczak (62., Puchacz)

Włochy: Michele Cerofolini (46., Alessandro Pizzari) – Enrico Del Prato, Matteo Gabbia, Alessandro Buongiorno – Enrico Brignola (46., Christian Capone), Andrea Colpani, Andrea Marcucci (73., Andrea Danzi), Filippo Melegoni, Alessandro Tripaldelli (82., Luca Pellegrini),- Moise Kean (89., Gabrielle Zappa), Gianlucca Scamacca (46., Andrea Pinamonti)

Sędzia: Ondrej Berka

Źródło:laczynaspilka.pl