US Open: Kubot i Melo powalczą o tytuł!

• Data publikacji: 06.09.2018, 20:57

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w finale wielkoszlemowego US Open! W półfinale Polak i Brazylijczyk pokonali Mołdawianina Radu Albota i Tunezyjczyka Maleka Jaziriego 7-6 (3), 3-6, 6-3.

W pierwszym secie obydwie pary skupiły się na utrzymaniu swojego serwisu, w związku z czym mieliśmy dwanaście gemów z rzędu wygranych przez serwujących, a to wiązało się z rozegraniem tie-breaka. Lepiej rozpoczęła go para polsko-brazylijska, która prowadziła już 5-1. Mołdawianin i Tunezyjczyk zmniejszyli straty do dwóch punktów (5-3), ale kolejne dwa punkty zdobyli Kubot i Melo, dzięki czemu wygrali 7-3.

Drugiego seta kapitalnie rozpoczęli Albot i Jaziri, którzy prowadzili już 3-0. Kubot i Melo nie złożyli jednak broni i zmniejszyli straty do wyniku 3-4. Niestety następnie zostali ponownie przełamali i przegrywali 3-5, a po chwili swojego gema serwisowego wygrali Albot i Jaziri, którzy tym samym wygrali drugiego seta 6-3.

W trzeciej partii pierwsze trzy gemy wygrali serwujący. W kolejnym gemie Kubot i Melo przełamali swoich przeciwników, a następnie podwyższyli prowadzenie na 4-1. Do końca meczu nie mieliśmy już więcej przełamań, co oznaczało, że Polak i Brazylijczyk wygrali trzeciego seta 6-3 i awansowali do finału US Open!

Półfinał debla US Open:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Radu Albot/Malek Jaziri (Mołdawia/Tunezja) 7-6 (3), 3-6, 6-3