US Open: duży sukces Rosolskiej! Polka w półfinale miksta

• Data publikacji: 04.09.2018, 21:35

Alicja Rosolska i Chorwat Nikola Mektić awansowali do półfinału wielkoszlemowego US Open. W ćwierćfinale polsko-chorwacki mikst pokonał Rumunkę Ralucę Olaru i Chorwata Franko Skugora 7-6 (5), 6-4.

Mecz znakomicie rozpoczęli Rosolska i Mektić, którzy przełamali swoich rywali w pierwszym gemie, a następnie podwyższyli prowadzenie przy własnym serwisie na 2-0. Olaru i Skugor wyrównali jednak stan pierwszego seta na 4-4. Polka i Chorwat przełamali swoich przeciwników, prowadzili 6-5 i serwowali po zwycięstwo. Ta sztuka niestety się już nie udała. Olaru i Skugor wyrównali na 6-6 i przez to byliśmy świadkami tie-breaka. Tego zdecydowanie lepiej rozpoczęli Rumunka i Chorwat, którzy prowadzili już 4-0, ale Rosolska i Mektić zdobyli wtedy pięć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 5-4. Kolejny punkt zdobył mikst rumuńsko-chorwacki, ale następne dwa trafiły na konto miksta Rosolska/Mektić, dzięki czemu wygrali tie-breaka 7-5.

W drugim secie przez pierwsze dziewięć gemów nie było przełamań. Dopiero przy stanie 5-4 dla Polki i Chorwata, serwis stracili Olaru i Skugor, przez co drugą partię wygrali Rosolska i Mektić 6-4 i awansowali do półfinału US Open.

Alicja Rosolska/Nikola Mektić (Polska/Chorwacja) - Raluca Olaru/Franko Skugor (Rumunia/Chorwacja) 7-6 (5), 6-4