MŚ: Tomasz Bartnik piętnasty w karabinie pneumatycznym

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 03.09.2018, 14:55

Tomasz Bartnik ukończył na piętnastej pozycji pierwszy indywidualny finał na strzeleckich Mistrzostwa Świata w koreańskim Changwon. Polak stracił niespełna 2 punkty do miejsca dającego szanse występu w finale karabinu pneumatycznego.

Miejsce doświadczonego reprezentanta Polskie jest jak na razie najlepszym wynikiem zawodników występujących w biało-czerwonych barwach na czempionacie w Korei. Jego koleżanki z kadry nie zachwyciły dziś w eliminacjach tej samej konkurencji.  Katarzyna Komorowska była 49., Aneta Stankiewicz 56., a Agnieszka Nagay zakończyła rywalizację na 98. pozycji. Dało to w konsekwencji 23. lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Niewiele lepiej poradzili sobie też reprezentanci Polski w trapie. Nasza drużyna ukończyła rywalizację na 17.pozycji, a złożyły się na to: 43. miejsce Jakuba Trzebińskiego, 52. lokata Jaromira Wojtasiewicza i 88. Piotra Kowalczyka. Szczególnie miejsce tego ostatniego nie napawa optymizmem, biorąc pod uwagę formę jaką prezentował Kowalczyk w środkowej części sezonu. Dwukrotnie udawało mu się wtedy nawet kończyć zawody cyklu Pucharu Świata w pierwszej dziesiątce.

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło dziś w niemalże wszystkich finałowych konkurencjach. Najpierw rywalizację specjalistów od karabinu pneumatycznego zwyciężył Sergey Kamenskiy, choć w gronie głównych faworytów do złota stawiani byli jego rodacy: Alexander Dryagin i Vladimir Maslennikov. Podium uzupełnili dwaj Chorwaci: Petar Gorsa i Miran Maricić, których również na próżno szukać w czołówce światowych zestawień.

Nie mniejszą niespodzianką były dwa krążki Koreanek w konkursie pań. Hana Im wywalczyła złoto z dość dużą przewagą nad Hinduską Anjum Moudgil, a najniższym stopniu podium stanęła kolejna z gospodyń Eunhea Jung. Po raz kolejny już tego dnia najpoważniejsze kandydatki do triumfy wylądowały poza najlepszą „ósemką” konkursu.

Jak w kalejdoskopie wygląda również tegoroczna stawka w męskim trapie. Żaden z zawodników nie stanął w zawodach mistrzowskich lub rangi Pucharu Świata dwa razy na podium. W Changwon nie było inaczej i medalistami zostali kolejni strzelcy bez powalających sukcesów w trwającym sezonie. Ze złotym krążkiem konkurs zakończył Hiszpan Alberto Fernandez, któremu udało się wyrównać własny rekord świata w konkurencji. Utytułowany strzelec zdobył w finale 48 punktów i wyprzedził o jedno „oczko” Słowaka Erika Varge. Na trzeciej pozycji konkurs ukończył Abdylrahman al Fihan, który wraz z kolegami z kadry mógł dodatkowo cieszyć się ze złota w klasyfikacji drużynowej.

Dzisiejszego dnia poznaliśmy również najlepsze specjalistki od trapa wśród juniorek. Najlepszą po zaciętej walce i dogrywce z Hinduską Manishą Keer, została Erica Sessa z Włoch. Trzecia była natomiast Daria Semianova. Jedyna Polka w stawce – Sandra Bernal ukończyła kwalifikację na 23. pozycji.